Osocze bogatopłytkowe PRP

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia i regeneracji skóry. Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyśpieszają powstawanie nowych komórek naskórka. 

Opis zabiegu

Zabieg jest dość szybki i prosty, odrobinę bolesny. Wykonywany jest przez lekarza medycyny estetycznej.

Zaczyna się od pobrania niewielkiej ilości krwi pacjentki metodą próżniową, następnie pobrana krew poddaje się odwirowaniu, dzięki któremu uzyskujemy osocze zawierające płytki krwi.

Po dodaniu specjalnego odczynnika otrzymujemy właściwe osocze bogatopłytkowe, które podawane jest pacjentce w postaci mezoterapii igłowej.

Na skórze poddawanej terapii pozostają drobne ślady po nakłuwaniu igłą i niewielkie krwiaki, które utrzymują się maksymalnie do 2 tygodni, poza tym skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta.

Przed zabiegiem konieczne jest znieczulenie.

Jakie są efekty?

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Dla wszystkich z wiotką, suchą, zmęczoną lub pozbawioną blasku cerą, których skóra wymaga przywrócenia napięcia i elastyczności lub gdy pojawiają się przebarwienia oraz zmarszczki. Jest to zabieg idealny dla pacjentów ze skórą atopową i skłonną do alergii.

Czy wymagane jest znieczulenie?

Przed zabiegiem mezoterapii Osoczem Bogatopłytkowym Regeneris skóra znieczulana jest maścią znieczulającą.

Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i niekiedy pojawiają się drobne siniaczki.
Taką skórę należy bezwzględnie chronić przed opalaniem kremami z filtem 50+ oraz poleca się stosowanie silnie regeneracyjnych kremów.

Jakie są przeciwwskazania?

Przeciwwskazaniami do zabiegu są choroby krwi, nowotwory, ciąża i karmienie piersią oraz przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna).

ul. Gwiaździsta 64 lokal 43/1
53-413, Wrocław


+48 661- 577- 000
+48 501- 302- 303
biuro@skyclinic.pl

Copyright © 2018 SkyClinic - Polityka prywatności