Leczenie inkontynencji

Nietrzymanie moczu dotyka dwa razy częściej kobiety niż mężczyzn. Przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu problem może pojawić się w przypadku śmiechu, kaszlu, kichania lub wykonywania wysiłku fizycznego. U kobiet przyczyną tego schorzenia jest osłabienie mięśni dna macicy. Z problemem borykają się kobiety starsze, po porodzie lub w okresie menopauzy. U mężczyzn nietrzymanie moczu może być powiązane z chorobami prostaty. Naglące nietrzymanie moczu jest z kolei związane z dysfunkcją nerwowo-mięśniową, objawiającą się niezależnymi od naszej woli skurczami pęcherza. Jest zwykle objawem innego  problemu np. cukrzycy, infekcji dróg moczowych, zaburzeń hormonalnych.

W zależności od przyczyn i skali schorzenia w leczeniu nietrzymania moczu wykorzystuje się m.in farmakoterapię, zabiegi operacyjne, laserowe leczenie nietrzymania moczu oraz ćwiczenia mięśni Kegla. W naszej Klinice możemy zaproponować zabiegi wykorzystujące  intensywne pole elektromagnetyczne.

Fotel BTL Emsella

Najnowszą, skuteczną i najbardziej komfortową dla Pacjenta metodą jest stymulacja mięśni dna miednicy za pomocą skoncentrowanej fali elektromagnetycznej z użyciem fotela BTL Emsella.

Zabieg jest bezbolesny i wymaga od Pacjenta jedynie spędzenia 30 minut na specjalnie skonstruowanym fotelu zabiegowym. W tym czasie za pomocą fali elektromagnetycznej wywoływane będą kilkusekundowe skurcze mięśni macicy o największym napięciu. Można przyrównać to do samodzielnego wykonywania ćwiczeń mięśni Kegla, ale o znacznie większej intensywności i napięciu. W czasie jednej sesji liczba wywołanych skurczy może dojść do 20 000.

Efektem zabiegu jest wzmocnienie mięśni dna macicy, a tym samym wyeliminowanie problemu nietrzymania moczu.

Dodatkowo również wzrasta jakość życia intymnego.

Promocja

Efekty odczuwalne już po pierwszej sesji. Skorzystaj z promocyjnej ceny zabiegu! Pierwszy zabieg za 199zł. Regularna cena to 499 zł. Promocja trwa do 31.10.2018. Ograniczona liczba miejsc.

Zadzwoń jak najszybciej: 501-302-303.

Wskazania:

 • wysiłkowe nietrzymanie moczu (1 i 2 stopnia)
 • naglące nietrzymanie moczu
 • mieszane nietrzymanie moczu
 • planowana ciąża
 • po porodzie
 • w okresie menopauzy
 • po operacjach ginekologicznych i urologicznych
 • w przypadku ciężkich treningów fizycznych
 • chęć poprawy doznań seksualnych u kobiet i mężczyzn
 •  przerost prostaty

Efekty zabiegu:

 •  wzmocnienie mięśni Kegla
 • wyeliminowanie problemu nietrzymania moczu
 • poprawa jakości życia seksualnego

 

 

Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg BTL Emsella jest bezbolesny. Większość naszych Pacjentów nie odczuwa żadnego dyskomfortu podczas zabiegu, wręcz jest bardzo pozytywnie zaskoczona, że w tak szybki i bezbolesny sposób można zmniejszyć problem nietrzymania moczu i poprawić doznania seksualne. Niektórzy z nich określają odczucia z zabiegu jako "przyjemne mrowienie".

Jak wygląda zabieg?

Zabieg jest bardzo komfortowy. Pacjent siada w ubraniu na specjalnym fotelu, który wykonuje za niego trening mięśni dna miednicy. W wyniku działania skoncentrowanej fali elektromagnetycznej wywoływane są częste i silne skurcze, nawet do 20 000 skurczy podczas 30 minutowego zabiegu. Moc skurczy można regulować i zmieniać podczas trwania zabiegu.

Ile trwa zabieg z użyciem urządzenia BTL Emsella?

Jedna sesja trwa 30 min.

Ile sesji zabiegów powinno się wykonać?

Zaleca się wykonanie od 4 do 6 sesji z użyciem BTL Emsella w okresie 3 tygodni. Kolejne sesje zabiegowe mogą się odbyć już po 2 - 3 dniach.

Czy do zabiegu trzeba się jakoś przygotować?

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania Pacjenta. Zalecamy ubranie luźniejszego ubrania.

Po jakim czasie widoczne są efekty zabiegu?

Nasi Pacjenci już po pierwszej sesji z użyciem urządzenia BTL Emsella zauważają znaczną poprawę. Problemy z nietrzymaniem moczu zmniejszają się, a satysfakcja seksualna znacznie wzrasta. Zabieg jest niezwykle skuteczny, a dla pełnego efektu potrzeba od 4 do 6 sesji.

Czy są przeciwskazania do wykonania zabiegu?

Przed rozpoczęciem zabiegu lekarz podczas konsultacji przeprowadzi wywiad, aby wykluczyć wszelkie przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Zabiegu nie wykonujemy m.in. u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią, podczas menstruacji, w przypadku osób cierpiących na choroby nowotworowe, u osób posiadających rozrusznik serca, u kobiet z metalową wkładką domaciczną, u osób cierpiących na niewydolność płuc lub choroby serca.

ul. Gwiaździsta 64 lokal 43/1
53-413, Wrocław


+48 661- 577- 000
+48 501- 302- 303
biuro@skyclinic.pl

Copyright © 2018 SkyClinic - Polityka prywatności