+ 48 71 889 80 00

ul. Ołtaszyńska 71a | 53-034 Wrocław

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to dziedzina będąca odłamem medycyny, skupiającą się wokół działań mających na celu poprawę wyglądu skóry. Do głównych celów tej dziedziny można również zaliczyć profilaktykę w kontekście starzenia się skóry, czyli wszelkie czynności umożliwiające jej odmłodzenie. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają zniwelować zmarszczki, usunąć blizny oraz pozbyć się innych defektów urody, które w sposób negatywny oddziałują na samopoczucie i samoocenę pacjenta. Dzięki odpowiednio dopasowanemu i przeprowadzonemu zabiegowi medycyny estetycznej możliwe jest uzyskanie wysoce zadowalających efektów, bez konieczności przeprowadzania operacji plastycznych. Ma to dość spore znaczenie, gdyż zabiegi tego drugiego rodzaju niosą za sobą znacznie większe ryzyko dla pacjenta.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna zajmuje się wieloma aspektami związanymi z osiągnięciem pożądanych efektów, poprawiających wygląd różnych części ciała. W najogólniejszym sensie jest dziedziną zajmującą się wszelkimi działaniami, które w ostatecznym rezultacie mają przyczynić się do poprawy mankamentów urody, nabytych w ciągu życia jak i wrodzonych. Najpopularniejszą częścią ciała korygowaną podczas zabiegów medycyny estetycznej jest twarz lub pojedyncze jej elementy takie jak nos, usta czy problem opadających powiek. Działania tej dziedziny obejmują jednak znacznie szersze spektrum. Można do niej zaliczyć również działania mające na celu zniwelowanie powszechnych kobiecych problemów estetycznych np. cellulitu (zwanego także skórką pomarańczową) czy widocznych rozstępów na brzuchu, piersiach czy innych partiach ciała. Medycyna estetyczna zajmuje się również poprawianiem urody w innym zakresie. Mowa tutaj o dość powszechnym zabiegu liposukcji, czyli odsysaniu tłuszczu, który po odpowiedniej obróbce może być wykorzystany celem zrealizowania innych zabiegów. Ten specyficzny odłam medycyny pozwala też o zadbanie o te części ciała, których nie widać na co dzień. Umożliwia to chociażby zabieg powiększania warg sromowych czy prącia przy użyciu osocza bogatopłytkowego. Jak widać, medycynę estetyczną można z pełną odpowiedzialnością nazwać jedną z najlepszych ,,przyjaciółek”, nie tylko kobiet, ale także mężczyzn.

Obszary działania medycyny estetycznej

Do podstawowych obszarów medycyny estetycznej z pewnością należy zaliczyć:

 • powiększenie ust przy pomocy kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego
 • leczenie i diagnostyka problemów skórnych
 • leczenie trądziku młodzieńczego, różowatego, rumienia i zmian pochodzenia alergicznego
 • usuwanie blizn potrądzikowych
 • modelowanie kształtu sylwetki
 • poprawa wyglądu skóry – niwelowanie oznak starzenia, cellulitu, przebarwień i porów widocznych na skórze

Koniecznym jest podkreślenie, iż medycyna estetyczna nie tylko pomaga walczyć z już istniejącym problemem. Wspomaga również proces jego diagnozowania oraz leczenia, przy pomocy odpowiednio dobranego zabiegu bądź serii zabiegów.

Zabiegi medycyny estetycznej

Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej należy wyróżnić:

 • wypełnianie zmarszczek botoksem lub kwasem hialuronowym
 • założenie nici liftingujących
 • mezoterapia bezigłowa
 • regeneracja wybranej części ciała osoczem bogatopłytkowym
 • powiększanie ust
 • usuwanie zmarszczek metodą Surgi Wire
 • laserowe usuwanie blizn i naczynek
 • mikrodermabrazja

Kto może skorzystać z zabiegów?

Trudno jednoznacznie wskazać grupę potencjalnych odbiorów zabiegów medycyny estetycznej. Szeroka gama dostępnych środków i możliwości sprawia bowiem, iż każdy klient jest w stanie znaleźć zabieg odpowiadający jego potrzebom. W pierwszej kolejności jednak zabiegi medycyny estetycznej polecane są osobom, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry. Ten problem może dotyczyć zarówno dojrzałych kobiet i mężczyzn jak i nieco młodszych klientów. Widoczne zmiany potrądzikowe również stanowią jedno ze wskazań do wykonania zabiegu medycyny estetycznej. Zabiegi tego typu polecane są również osobom, które borykają się z brakiem akceptacji własnego wyglądu zewnętrznego. Nadmiar tkanki tłuszczowej, widoczny po ciąży cellulit czy problem opadającej powieki – te problemy mogą dotyczyć kobiet w różnym wieku. Warto więc przyjrzeć się mnogości rozwiązań oferowanych przez specjalistyczne gabinety medycyny estetycznej. Dzięki konsultacji ze specjalistą oraz odpowiednio dobranemu zabiegowi klienci cieszą się z satysfakcjonującego efektu końcowego.

Zalety

Wybór naszej kliniki Skyclinic we Wrocławiu to postawienie na wiedzę i umiejętności doświadczonych specjalistów dziedziny medycyny kosmetycznej.

Realizowane przez nas zabiegi cieszą się sporą popularnością, ze względu na widoczne i długo utrzymujące się rezultaty.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobyliśmy zaufanie mnóstwa klientów w różnym wieku.

Każdemu pacjentowi pomogliśmy zniwelować problemy estetyczne, dzięki czemu dziś czują się znacznie lepiej sami ze sobą.

Im szybciej zapiszesz się na zabieg tym lepszy termin dla Ciebie znajdziemy! Dodatkowo, dla zdecydowanych klientów oferujemy możliwość zrealizowania zabiegu w naszej klinice w atrakcyjnym przedziale cenowym!

Lekarze

Dr Katarzyna Kołaczyk

Specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej

Jestem absolwentką Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Miałam przyjemność przejść szkolenie specjalizacyjne na oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Ukończyłam również studia podyplomowe Szkoły Medycyny Estetycznej. Moją największą pasją, dzięki której postanowiłam zostać lekarzem jest chirurgia a przede wszystkim medycyna estetyczna. Aby robić to coraz lepiej stale rozwijam swoje kompetencje w tym zakresie, uczestnicząc w kursach mistrzowskich i doskonalących, między innymi prowadzonych przez prof.Pasquale Motolese w Fenice Europejskie Centrum Szkoleniowe Anti-Agingim czy przez Europejskie Centrum Lekarzy Estetycznych w Warszawie.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, a jednocześnie pracuję czynnie jako chirurg medycyny estetycznej. W trakcie praktyki stawiam na holistyczne podejście do problemów, z którymi zgłaszają się do mnie pacjenci. Zawsze towarzyszy mi zasada ,,w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Dr Łukasz Buczek

Lekarz medycyny estetycznej

Ukończyłem Uniwersytet Medyczny imienia Piastów Śląskich we Wrocławiu w 2017 roku. Moje zamiłowanie do specjalizacji zabiegowych z dziedziny medycyny estetycznej pojawiło się już podczas studiów. Od początku mojej kariery zawodowej tę dziedzinę traktowałem priorytetowo, zaś moja pasja wynika z artystycznego zacięcia, któremu oddaję się w wolnych chwilach – malarstwa olejnego, które podobnie jak medycyna estetyczna również wymaga precyzji i zmysłu estetyki. Moja postawa podczas pracy opiera się na wnikliwości i precyzji, co pozwala mi precyzyjnie określić problem pacjenta i osiągnąć oczekiwane przez niego rezultaty.

Oprócz pracy w klinice, jestem również lekarzem w Uniwersyteckim Szpitalu Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu, w którym szkolę przyszłych adeptów medycyny. Swoje umiejętności w zakresie medycyny estetycznej i trychologii kształtowałem na prestiżowych szkoleniach, pod okiem wybitnych lekarzy z całego świata. Moją specjalnością są zabiegi przeszczepu włosów, zarówno metodą robotyczną ARTAS jak i manualną. Moje zaangażowanie i pasja w pracy przekładają się na setki zadowolonych pacjentów, których wygląd i samopoczucie zmieniło się na lepsze.

Umow Sie Na Konsultacje

+48 718898000