+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna to dziedzina będąca odłamem medycyny, skupiającą się wokół działań mających na celu poprawę wyglądu skóry. Do głównych celów tej dziedziny można również zaliczyć profilaktykę w kontekście starzenia się skóry, czyli wszelkie czynności umożliwiające jej odmłodzenie. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają zniwelować zmarszczki, usunąć blizny oraz pozbyć się innych defektów urody, które w sposób negatywny oddziałują na samopoczucie i samoocenę pacjenta. Dzięki odpowiednio dopasowanemu i przeprowadzonemu zabiegowi medycyny estetycznej możliwe jest uzyskanie wysoce zadowalających efektów, bez konieczności przeprowadzania operacji plastycznych. Ma to dość spore znaczenie, gdyż zabiegi tego drugiego rodzaju niosą za sobą znacznie większe ryzyko dla pacjenta.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna zajmuje się wieloma aspektami związanymi z osiągnięciem pożądanych efektów, poprawiających wygląd różnych części ciała. W najogólniejszym sensie jest dziedziną zajmującą się wszelkimi działaniami, które w ostatecznym rezultacie mają przyczynić się do poprawy mankamentów urody, nabytych w ciągu życia jak i wrodzonych. Najpopularniejszą częścią ciała korygowaną podczas zabiegów medycyny estetycznej jest twarz lub pojedyncze jej elementy takie jak nos, usta czy problem opadających powiek. Działania tej dziedziny obejmują jednak znacznie szersze spektrum. Można do niej zaliczyć również działania mające na celu zniwelowanie powszechnych kobiecych problemów estetycznych np. cellulitu (zwanego także skórką pomarańczową) czy widocznych rozstępów na brzuchu, piersiach czy innych partiach ciała. Medycyna estetyczna zajmuje się również poprawianiem urody w innym zakresie. Mowa tutaj o dość powszechnym zabiegu liposukcji, czyli odsysaniu tłuszczu, który po odpowiedniej obróbce może być wykorzystany celem zrealizowania innych zabiegów. Ten specyficzny odłam medycyny pozwala też o zadbanie o te części ciała, których nie widać na co dzień. Umożliwia to chociażby zabieg powiększania warg sromowych czy prącia przy użyciu osocza bogatopłytkowego. Jak widać, medycynę estetyczną można z pełną odpowiedzialnością nazwać jedną z najlepszych ,,przyjaciółek”, nie tylko kobiet, ale także mężczyzn.

Obszary działania medycyny estetycznej

Do podstawowych obszarów medycyny estetycznej z pewnością należy zaliczyć:

 • powiększenie ust przy pomocy kwasu hialuronowego lub osocza bogatopłytkowego
 • leczenie i diagnostyka problemów skórnych
 • leczenie trądziku młodzieńczego, różowatego, rumienia i zmian pochodzenia alergicznego
 • usuwanie blizn potrądzikowych
 • modelowanie kształtu sylwetki
 • poprawa wyglądu skóry – niwelowanie oznak starzenia, cellulitu, przebarwień i porów widocznych na skórze

Koniecznym jest podkreślenie, iż medycyna estetyczna nie tylko pomaga walczyć z już istniejącym problemem. Wspomaga również proces jego diagnozowania oraz leczenia, przy pomocy odpowiednio dobranego zabiegu bądź serii zabiegów.

Zabiegi medycyny estetycznej

Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej należy wyróżnić:

 • wypełnianie zmarszczek botoksem lub kwasem hialuronowym
 • założenie nici liftingujących
 • mezoterapia bezigłowa
 • regeneracja wybranej części ciała osoczem bogatopłytkowym
 • powiększanie ust
 • usuwanie zmarszczek metodą Surgi Wire
 • laserowe usuwanie blizn i naczynek
 • mikrodermabrazja

Kto może skorzystać z zabiegów?

Trudno jednoznacznie wskazać grupę potencjalnych odbiorów zabiegów medycyny estetycznej. Szeroka gama dostępnych środków i możliwości sprawia bowiem, iż każdy klient jest w stanie znaleźć zabieg odpowiadający jego potrzebom. W pierwszej kolejności jednak zabiegi medycyny estetycznej polecane są osobom, które zauważają u siebie pierwsze oznaki starzenia się skóry. Ten problem może dotyczyć zarówno dojrzałych kobiet i mężczyzn jak i nieco młodszych klientów. Widoczne zmiany potrądzikowe również stanowią jedno ze wskazań do wykonania zabiegu medycyny estetycznej. Zabiegi tego typu polecane są również osobom, które borykają się z brakiem akceptacji własnego wyglądu zewnętrznego. Nadmiar tkanki tłuszczowej, widoczny po ciąży cellulit czy problem opadającej powieki – te problemy mogą dotyczyć kobiet w różnym wieku. Warto więc przyjrzeć się mnogości rozwiązań oferowanych przez specjalistyczne gabinety medycyny estetycznej. Dzięki konsultacji ze specjalistą oraz odpowiednio dobranemu zabiegowi klienci cieszą się z satysfakcjonującego efektu końcowego.

Zalety

Wybór naszej kliniki Skyclinic we Wrocławiu to postawienie na wiedzę i umiejętności doświadczonych specjalistów dziedziny medycyny kosmetycznej.

Realizowane przez nas zabiegi cieszą się sporą popularnością, ze względu na widoczne i długo utrzymujące się rezultaty.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu zdobyliśmy zaufanie mnóstwa klientów w różnym wieku.

Każdemu pacjentowi pomogliśmy zniwelować problemy estetyczne, dzięki czemu dziś czują się znacznie lepiej sami ze sobą.

Im szybciej zapiszesz się na zabieg tym lepszy termin dla Ciebie znajdziemy! Dodatkowo, dla zdecydowanych klientów oferujemy możliwość zrealizowania zabiegu w SkyClinic w atrakcyjnym przedziale cenowym!

Lekarze

Dr Katarzyna Kołaczyk

Specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej

Jestem absolwentką Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Miałam przyjemność przejść szkolenie specjalizacyjne na oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Ukończyłam również studia podyplomowe Szkoły Medycyny Estetycznej. Moją największą pasją, dzięki której postanowiłam zostać lekarzem jest chirurgia a przede wszystkim medycyna estetyczna. Aby robić to coraz lepiej stale rozwijam swoje kompetencje w tym zakresie, uczestnicząc w kursach mistrzowskich i doskonalących, między innymi prowadzonych przez prof.Pasquale Motolese w Fenice Europejskie Centrum Szkoleniowe Anti-Agingim czy przez Europejskie Centrum Lekarzy Estetycznych w Warszawie.

Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, a jednocześnie pracuję czynnie jako chirurg medycyny estetycznej. W trakcie praktyki stawiam na holistyczne podejście do problemów, z którymi zgłaszają się do mnie pacjenci. Zawsze towarzyszy mi zasada ,,w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Dr n. med. Jadwiga Muszalska

lekarz

W Sky Clinic jest specjalistą wykonującym zabiegi transplantacji włosów. Odbyła prestiżowe szkolenie w Klinice Transplantacji Włosów w Tbilisi w Gruzji, które ukończyła jako jedna z najlepszych kursantek, zachwycając specjalistów w tej dziedzinie. Jej prace stanowiły reklamę Kliniki w Tbilisi i były transmitowane na żywo w mediach społecznościowych. Z niezwykłą precyzją przeprowadza zabiegi metodą FUE Manual, a także z użyciem robota FUE Artas. Pomaga w poprawie wyglądu fryzury, zarówno gdy ubytek włosów dotyczy powierzchni zakoli, szczytu głowy oraz gdy rekonstrukcji wymaga korona głowy, czy wszystkie te obszary jednocześnie. Wykonuje transplantacje włosów różnych obszarów ciała Body Hair Transplantation – w tym rekonstrukcje brwi czy brody, także rekonstrukcje ubytku włosów w bliznach pourazowych. Jest uzdolnioną lekarką traktującą zabiegi transplantacji włosów jak sztukę, wkładając w nie całe zdolności, serce i artyzm. Niezwykle dba o naturalne rezultaty, zgodnie z oczekiwaniami pacjenta. Służy pomocą i radą w projektowaniu linii włosów, a także kształtu brwi czy brody, aby uzyskać efekty jak najbardziej satysfakcjonujące dla Pacjenta.

Dr Muszalska zdobyła i wciąż rozwija wiedzę i umiejętności z zakresu medycyny estetycznej Uczestniczyła w kursach i szkoleniach dotyczących stosowania toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego, a także hydroksyapatytu wapnia organizowanych przez Centrum Szkoleniowe Medycyny Estetycznej Ollie w Warszawie oraz Polski Instytut Medycyny i Kosmetologii we Wrocławiu. Ponadto odbyła szkolenie w Londynie z metody naturalnego wypełniania ust NLL z uwzględnieniem anatomii ust oraz modelowania twarzy Facial Reshaping, które przy zastosowaniu niewielkich ilości kwasu hialuronowego przywracają świeży i promienny wygląd twarzy. W Sky Clinic wykonuje zabiegi mezoterapii cienkoigłowej twarzy, szyi i dekoltu, dłoni czy owłosionej skóry głowy, dające efekt rewitalizacji, odnowy i odświeżenia skóry. Ponadto oferuje zabiegi wygładzające zmarszczki z zastosowaniem toksyny botulinowej oraz wypełnienia kwasem hialuronowym, takie jak: modelowanie ust NLL (Nonsurgical Lip Lift) oraz modelowanie twarzy (Facial Reshaping). W swojej pracy koncentruje się na osiąganiu naturalnego, delikatnego efektu estetycznego. Medycyna estetyczna według niej powinna służyć subtelnej poprawie wyglądu, zahamowaniu procesów starzenia, a przy tym znaczącej poprawie samopoczucia i samooceny. Wyznaje zasadę „mniej znaczy więcej” (less is more). Pożądane efekty osiąga stopniowo, dając pacjentom przestrzeń na samodzielne pokonywanie własnych barier oraz ujrzenie i akceptację siebie w nowej odsłonie. Dr Muszalska jest osobą otwartą i życzliwą, cierpliwie słuchającą swoich pacjentów, podążającą za ich potrzebami. Wspiera pacjentów oferując rozwiązania dające najlepsze efekty terapeutyczne, dopasowane do ich indywidualnych potrzeb.

Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jest lekarzem w trakcie specjalizacji z otolaryngologii, zdobywając doświadczenie kliniczne i chirurgiczne w leczeniu schorzeń uszu, nosa, gardła i krtani. Ponadto obroniła pracę doktorską z zakresu otolaryngologii, zdobywając stopień doktora nauk medycznych. W Sky Clinic dr Muszalska konsultuje pacjentów z problemami laryngologicznymi. Wykonuje laserowe zabiegi laryngologiczne u pacjentów z problemem chrapania, halitozy (nieświeżego oddechu) oraz nawracającymi krwawieniami z nosa. Dr Muszalska podczas wizyty dba o wyczerpujące odpowiedzi na wszelkie pytania, rozwianie wątpliwości, a także prawidłową kwalifikację do zabiegów. Ponadto dokłada wszelkich starań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu podczas zabiegów i przyjaznej atmosfery w trakcie pobytu w klinice.

Aleksandra Janiak

Lekarz medycyny estetycznej

Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z medycyny estetycznej o specjalności „Estetyka Twarzy”. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty – Aging. Stale rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w wielu kursach i sympozjach. W pracy z pacjentem jej zasadą jest naturalny efekt i komfort wykonywanych zabiegów.

Odkąd pamiętam chciałam być lekarzem. Ukończyłam liceum im. K.K. Baczyńskiego z bardzo dobrym wynikiem z egzaminów maturalnych a zdanie egzaminów wstępnych na Akademię Medyczną we Wrocławiu rozpoczęło moją przygodę z tym pięknym miastem. Po ukończeniu studiów, zdaniu egzaminu państwowego i otrzymaniu prawa wykonywania zawodu zaczęłam zdobywać wiedzę z zakresu medycyny estetycznej. Zaczynałam od szeregu szkoleń teoretycznych i praktycznych, kończących się certyfikatem uprawniającym do wykonywania konkretnych zabiegów a 18.05.2019 obroniłam pracę dyplomową „Niechirurgiczna korekta nosa w poprawie estetyki twarzy” uzyskując wpis specjalności medycznej w prawie wykonywania zawodu.

W czasie swojej drogi rozwoju w medycynie estetycznej i Anty-Aging  przechodziłam przez wszystkie stopnie zdobywania wiedzy.  Będąc lekarzem, znajomość anatomii twarzy towarzyszyła mi od zawsze, jednak w medycynie estetycznej jest ona punktem wyjścia dla bezpieczeństwa przeprowadzanych zabiegów i ich skuteczności.  Zaczynałam od zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało, peelingów medycznych, przez mezoterapię, podstawowe techniki  iniekcji kwasu hialuronowego, techniki zaawansowane, wolumetrie i modelowanie. W przypadku toksyny botulinowej również zdobyłam wszystkie stopnie zaawansowania. Posiadam umiejętności z zakresu iniekcji biostymulatorów tkankowych, komórek macierzystych i preparatów krwiopochodnych, lipolizy, nici PDO oraz liftigujących, Pracuję też na alternatywnych wypełniaczach skórnych takich jak karboksymetyloceluzoza zawarta w preparatach Erelle i agaroza pod postacią produktów Algeness, dzięki temu mogę pomagać pacjentom uczulonym na jad owadów błonkoskrzydłych lub z szybkim metabolizowaniem kwasu hialuronowego. Zajmuję się również laseroterapią laserem Fotona.

Dokładność, precyzja i doświadczenie pozwoliły mi rozwijać się w zakresie transplantacji włosów. Zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem wypadania włosów. Prowadzę leczenie farmakologiczne, miejscowe oraz zabiegi stymulujące włosy i skórę głowy. Stosuję mezoterapię autologicznymi preparatami z krwi, komórkami macierzystymi CGF, iPRF, osoczem bogatopłytkowym oraz koktajlami stymulującymi zawierającymi składniki dobrane odpowiednio dla potrzeb w skóry głowy.  Zajmuję się transplantacją włosów metodą FUE manual oraz FUE ARTAS. Przeszczepiam mieszki włosowe na głowie, na brodzie jak również brwi.

Transplantacja włosów jest jedynym sposobem na obniżenie zakoli, obniżenie linii włosów, uzupełnienie ubytków włosów na głowie w miejscach zupełnie ich pozbawionych. Zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Stawiam na naturalne efekty zabiegu. Przeszczep włosów  metodą FUE (Follicular Units Extraction) jest zabiegiem chirurgii jednego dnia. Polega na pobraniu graftów (mieszków włosowych) z okolicy tyłu głowy pojedynczo, bez wycinania skóry i bez pozostawiania blizny jak w przypadku metody strip i po uprzednim wyselekcjonowaniu wszczepienie w miejsce biorcze. W okolicy biorczej znajdują się jedynie włosy odporne na działanie androgentów, dzięki czemu po przeszczepie w miejsce biorcze rosną one całe życie. Zabieg FUE jest jednyą z najmniej inwazyjnych metod transplantacji włosów. Czas gojenia jest bardzo krótki. Do przeszczepu wykorzystywane są dwie metody na których pracuję. Pierwszą jest robot ARTAS. Przeszczep z użyciem robota ARTAS to aktualnie najnowocześniejsza metoda transplantacji włosów na świecie, która dzięki technologii Artas Hair Studio jako jedyna ze wszystkich metod transplantacji daje możliwość zaprojektowania Pacjentom ich  przyszłych fryzur dzięki zdjęciom wykonanym w klinice i naniesieniu na ich potrzebnej ilości graftów.

Podczas zabiegu robotem Artas 9 x wykorzystywane są technologie algorytmów sztucznej inteligencji aby wybrać najlepsze i najzdrowsze zespoły mieszków włosowych. System ARTAS posiłkuje się obrazowaniem cyfrowym aby zapewnić precyzję analizowania włosów pod kątem ich najważniejszych cech. Kolejnym czynnikiem przemawiającym za najwyższą skutecznością zabiegów wykonywanych robotem Artas jest system widzenia stereoskopowego, który dzięki wysokiej rozdzielczości sprawdza każdy  pobierany mieszek włosowy. Obrazowanie cyfrowe użyte przez system ARTAS zapewnia dokładność obliczeń i mapowania cech mieszków włosowych . Wszystkie użyte  technologie wpływają na końcowy efekt zabiegu i jakość przyszłej fryzury.  Już  w kilka miesięcy po zabiegu włosy rosną w miejscu biorczym. Ogromną zaletą robota jest także fakt, iż nie odczuwa on zmęczenia i pracuje z taką samą dokładnością i  szybkością  przez cały czas trwania zabiegu.  Obszar dawczy czyli ten z którego pobierane są mieszki włosowe wygląda po zabiegu naturalnie i najczęściej fakt wykonania zabiegu jest na tym obszarze jest niewidoczny. Pacjent może liczyć na naturalny wygląd i fryzurę.

W przypadku metody FUE manual, mieszki włosowe są pobierane przez lekarza w znieczuleniu miejscowym za pomocą specjalnej maszynki wyposażonej w ostrą sztancę (punch). Wycinane są pojedyncze mieszki włosowe. Pacjent w pierwszym etapie zabiegu leży w wygodnej pozycji na brzuchu a w drugim w pozycji siedzącej. Lekarz podczas całego zabiegu pracuje w bardzo dużym powiększeniu, co daje mu możliwość wybrania tylko najlepszych graftów. Pobierane są zarówno pojedyncze jak i podwójne czy potrójne zespoły mieszkowe. Wyspecjalizowany zespół pielęgniarski selekcjonuje, analizuje i przygotowuje pobrane zespoły mieszkowe pod mikroskopem, gwarantując tym samym znakomitą jakość wszczepianych graftów. Miejsce biorcze, w które będą przeszczepiane pobrane grafty uprzednio jest znieczulane miejscowo. W następnym etapie przygotowywane są otwory w których będą umieszczane zespoły mieszkowe (grafty). W zależności o położenia pozostałych włosów, kąta pod którym rosną, jesteśmy w stanie nadać im taki sam kierunek i uzupełnić brakujące włosy w taki sposób aby wygląd był jak najbardziej naturalny. Praca w znakomitym zespole daje pacjentom możliwość uzyskania jak najlepszych wyników pozabiegowych. Pacjenci objęci są opieką jeszcze długo przed wyznaczoną datą zabiegu oraz długo po nim.  Podczas całej procedury transplantacji cały zespół czuwa nad pacjentem. Pomimo kilkugodzinnego czasu w sali zabiegowej są planowane przerwy dla pacjenta, zapewniony posiłek, napoje. Zajmuję się leczeniem pacjentów zarówno zakwalifikowanych do transplantacji włosów jak i po zabiegu oraz pacjentami którzy przychodzą do nas na wczesnym etapie łysienia. Stosuję różne substancje do mezoterapii skóry głowy. Komórki macierzyste CGF, firynę bogatopłytkową, osocze bogatokomórkowe, koktajle witaminowe i peptydami.

Do każdego pacjenta podchodzę bardzo indywidualnie. Najbardziej zależy mi na zadowoleniu pacjentów i naturalnych efektach swojej pracy. Pacjenci na każdym etapie współpracy mają możliwość zadawania pytań. Każdy element mojego działania jest zawsze w zrozumiały sposób im przedstawiony. A dzięki pełnemu zaangażowaniu w swoją pracę i to, że przede wszystkim jest ona moją pasją, pacjenci darzą mnie wielkim zaufaniem i są bardzo zadowoleni z rezultatów.  Dzięki synergii działania prewencyjnego, możliwości leczenia farmakologicznego i z zakresu medycyny estetycznej oraz procedury transplantacji mam możliwość opieki nad pacjentem na każdym etapie.

Umów Się Na Konsultację