+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Laser diodowy

Laser diodowy Linscan, używany w SkyClinic we Wrocławiu, to obecnie najefektywniejszy i najbezpieczniejszy system, który umożliwia bezbolesną i trwałą depilację laserową dowolnie wybranej okolicy ciała.

Laser diodowy Linscan, wykorzystywany we wrocławskiej SkyClinic, wykorzystuje nowatorską metodę skanowania liniowego, które pozwala działać światłu lasera na różnych głębokościach skóry i wychwytywać barwnik włosów – melaninę na całej powierzchni skanowania. Procedura polega na skanowaniu obszaru ok. 7,5 cm, na którym energia lasera rozprowadzana jest równomiernie w tkance poddawanej zabiegowi. Proces skanowania skóry trwa zaledwie od 0,5 do 1 sekundy, a pacjent odczuwa w tym czasie zaledwie lekkie ciepło na skórze, skanowanej przez laser. Dzięki tak krótkiemu okresowi skanowania, cały zabieg depilacji, wymagający kilku przyłożeń głowicy lasera, zajmuje od ok. 5 do 20 minut, zależnie od okolicy poddawanej laserowej depilacji (np. pachy, łydki, uda, okolica bikini, plecy) oraz od jej powierzchni i gęstości owłosienia. Laser Linscan, używany w klinice SkyClinic, jest też wyjątkowy pod innym względem – posiada system MCT (ang. motion control technology), który zapewnia całkowitą bezbolesność zabiegu podczas skanowania danej partii ciała, dzięki wmontowaniu do głowicy lasera specjalnych kryształów chłodzących, które schładzają skórę, niwelując jakiekolwiek reakcje bólowe i dyskomfort w czasie zabiegu.

Laser diodowy Linscan, używany w klinice medycyny estetycznej SkyClinic we Wrocławiu, to obecnie najefektywniejszy i najbezpieczniejszy system, który umożliwia bezbolesną i trwałą depilację laserową dowolnie wybranej okolicy ciała.

Umów Się Na Konsultację

Laser diodowy

Do czego stosowany jest laser diodowy Linscan w SkyClinic?

Laser diodowy Linscan to innowacyjne urządzenie, służące do bezpiecznej i bezbolesnej epilacji laserowej dowolnie wybranej, nadmiernie owłosionej okolicy ciała (np. pachy, łydki, uda, okolica bikini, plecy). Technologia wykorzystywana w laserze, pozwala wnikać jego światłu oraz działać mu na różnych głębokościach skóry i wychwytywać tam barwnik włosów. Cały proces depilacji jest niezwykle szybki, bowiem skanowanie obszaru ok. 7,5 cm trwa od 0,5 do 1 sekundy. Dzięki temu cały zabieg laserowej depilacji, który składa się z kilkukrotnego przykładania głowicy do konkretnej powierzchni ciała, zajmuje od 10 do 30 minut, zależnie od okolicy i powierzchni ciała, poddawanej zabiegowi. Dodatkowym atutem lasera diodowego Linscan jest wykorzystanie kryształów chłodzących, które na bieżąco studzą skórę i chronią przed ewentualnym bólem i dyskomfortem. Obecnie jest to najefektywniejszy system laserowy, z technologią skanowania linearnego na świecie, a dostępny jest dla wszystkich zainteresowanych we wrocławskiej klinice medycyny estetycznej SkyClinic.

Czy laser diodowy Linscan, używany w SkyClinic, działa też na jasne włosy?

Tak, laser diodowy Linscan wykorzystuje innowacyjną technologię, która pozwala wiązce lasera wnikać głęboko do tkanek skóry i działać zarówno na jaśniejszy, jak i na ciemny pigment włosów. Laser niszczy całe cebulki włosów wraz z korzeniami niezależnie od ich koloru i jego nasycenia. Działa też na różnych głębokościach, dlatego umożliwia zarówno na likwidację włosów rosnących płytko w skórze, jak i tych, których cebulki są zakorzenione wyjątkowo głęboko. Doświadczenia, jakie posiadają pracownicy kliniki medycyny estetycznej SkyClinic we Wrocławiu, podpowiadają, że z zabiegów laserem diodowym Linscan są zadowoleni zarówno klienci z włosami blond, jak i bruneci, a także posiadacze włosów w każdym innym odcieniu. Warto również nadmienić, że zabieg niezależnie od koloru włosów jest równie bezpieczny i bezbolesny, a zarazem bardzo skuteczny.

Czy depilacja laserowa z użyciem lasera diodowego Linscan w SkyClinic jest bolesna?

Nie, depilacja laserowa z użyciem lasera Linscan nie powoduje bólu ani dyskomfortu. Cały zabieg jest bardzo krótki, zajmuje maksymalnie do kilkunastu-kilkudziesięciu minut. W tym czasie jedynym bodźcem czuciowym, któremu jest poddawany pacjent, jest delikatne uczucie ciepła podczas przykładania głowicy w danym obszarze ciała. Głowica jest przykładana do konkretnego miejsca na okres maksymalnie 1 sekundy. Dodatkowo w technologii lasera diodowego wykorzystywane są specjalne kryształy chłodzące, które chronią skórę okolicy przed przegrzaniem i uczuciem gorąca. W razie potrzeby, kosmetolog może zaproponować wykonanie przed zabiegiem znieczulenia miejscowego lub użycie cold-pack’a.

Jak długo trwa depilacja z użyciem lasera diodowego Linscan w Skyclinic?

Czas wykonywanego zabiegu depilacji laserowej laserem diodowym Linscan zależy od okolicy ciała i powierzchni, która ma zostać poddana depilacji. Nigdy nie jest to jednak długi okres czasu, co stanowi jedną z głównych zalet lasera Linscan. Nawet stosunkowo duży obszar ciała wymaga zaledwie kilku przyłożeń głowicy urządzenia. Dla przykładu: depilacja pachy zajmuje tylko 5-10 minut, zaś usuwanie nadmiernego owłosienia pleców trwa jedynie ok. 15-30 minut. Zabieg depilacji z użyciem lasera diodowego Linscan gwarantuje usunięcie wszystkich niechcianych włosków już po 2-3 zabiegach, czas uzyskania efektów kuracji zależy od indywidualnych właściwości skóry klienta. Czasem po roku lub 2 latach od ostatniej sesji warto jest wrócić na zabieg przypominający.

Jak działa laser diodowy Linscan, wykorzystywany w SkyClinic?

Laser diodowy Linscan, używany w SkyClinic we Wrocławiu, wykorzystuje technologię skanowania liniowego. Umożliwia to działanie światła lasera na różnych głębokościach i wychwytywanie wszystkich włosków wraz z ich cebulkami i korzeniami w danej okolicy. Procedura polega na skanowaniu obszaru  ok. 7,5 cm. Energia lasera rozkłada się równomiernie na skanowanym obszarze i wywołuje efekt lekkiego nagrzania skóry. Laser Linscan posiada system MCT (ang. motion control technology), który gwarantuje, że zabieg jest w pełni bezpieczny i całkowicie bezbolesny. W wyniku działania lasera zostają zniszczone cebulki włosowe, dzięki czemu dochodzi do trwałego zahamowania wzrostu włosów w danej okolicy. Włosy poddane kilkukrotnie depilacji laserem diodowym Linscan nie odrastają, chociaż czasami, po roku lub 2 latach, potrzebne są zabiegi przypominające.

Umów Się Na Konsultację