+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Fotona SP

Fotona to najbardziej zaawansowany i wszechstronny system laserowy na świecie, który dzięki swoim właściwościom wytwarza skuteczne w leczeniu fale, umożliwiające wykonywanie zabiegów estetycznych oraz leczniczych o szerokim spektrum.

Platforma laserowa Fotona, uznawana jest za lidera i cieszy się ogromną popularnością w branży medycznej. Jego zaawansowane technologie, ciągły rozwój i ulepszenia sprawiają, że jest on często wykorzystywany w gabinetach lekarskich i kosmetycznych. Posiada bardzo wiele zastosowań i możliwości z zakresu zabiegów ablacyjnych i nieablacyjnych, wykorzystując długość fal Nd:yag i Er:yag w jednym urządzeniu. Fotona jest najbardziej wszechstronnym i zaawansowanym laserem na świecie oferującym profesjonalnie zabiegi medycyny estetycznej oraz leczniczej. Laser ten wykorzystywany jest do redukcji zbędnego owłosienia, zmarszczek, blizn i przebarwień, a także do usuwania wszelkich zmian skórnych rozmieszczonych na całym ciele. Idealnie sprawdza się również w przypadku zabiegów naczyniowych i ginekologicznych. System laserowy Fotona jest obecnie uważany za najwybitniejsze osiągnięcie techniki laserowej.

Fotona to najbardziej zaawansowany i wszechstronny system laserowy na świecie, który dzięki swoim właściwościom wytwarza skuteczne w leczeniu fale, umożliwiające wykonywanie zabiegów estetycznych oraz leczniczych o szerokim spektrum.

Umów Się Na Konsultację

Fotona SP

Na czym polega działanie lasera Fotona?

Fotona to system laserowy o wszechstronnym zastosowaniu, wykorzystujący najnowsze technologie w leczeniu trudnych i przykrych dolegliwości na tle zdrowotnym oraz estetycznym. Jego skuteczność oparta jest na połączeniu dwóch różnych długości fal (Nd:YAG oraz Er:YAG) w jednym szeroko rozwiniętym systemie laserowym. Obydwie fale wykorzystują najnowszą technologię VSP (Zmienny Kwadratowy Impuls), pozwalającą na otrzymanie dużego spektrum trybów leczenia różnych przypadłości. Laser zdolny jest do wytwarzania skrajnie krótkich, trwających niespełna sekundę impulsów, poprzez bardzo intensywne napromieniowanie, po długie (trwające ponad sekundę) impulsy, wykorzystywane w leczeniu większych obszarów skóry bez ich uszkadzania. Ponadto zaawansowana technologia danego urządzenia pozwala na ustawienie indywidualnych parametrów, dostosowanych do konkretnych potrzeb danego zabiegu i pacjenta.

Czym wyróżnia się system laserowy Fotona i komu jest polecany?

Lasery Fotona bazują na szeroko pojętej zaawansowanej technologii i dzięki swoim właściwościom przystosowane są do wykonywania bardzo wielu zabiegów zarówno leczniczych jak i estetycznych. Cieszą się dużym uznaniem wśród profesjonalnych gabinetów kosmetycznych i klinik oferujących zabiegi medycyny estetycznej, jaką jest między innymi SkyClinic we Wrocławiu. Laser posiada bardzo wiele funkcji, które czynią go wyjątkowym i praktycznym. Fotona zapewnia niezwykle precyzyjne działanie i pełną kontrolę podczas wykonywania zabiegów, które mają charakter nieinwazyjny i bezbolesny, co w znacznym stopniu podnosi ich komfort. Szybkie i spektakularne efekty oraz krótki okres rekonwalescencji sprawiają, że leczenie przykrych przypadłości nigdy nie było prostsze.

Zabiegi przy użyciu lasera marki Fotona polecane są wszystkim osobom zmagającym się miedzy innymi z:

nadmiernym owłosieniem, przebarwieniami skórnymi, pękającymi naczynkami, problemami ginekologicznymi (m. in. lifting pochwy, leczenie NTM), grzybicą paznokci, uporczywym chrapaniem, trądzikiem różowatym i różnego rodzaju bliznami. Laser świetnie nadaje się także do wszelkich zabiegów odmładzających, takich jak: endolifting, lifting skóry, resurfacing skóry, fotoodmładzanie i wiele innych.

Jakie istnieją przeciwwskazania do wykonywania zabiegów laserem Fotona?

Pomimo tego, że zabiegi wykonywane przy użyciu laserów marki Fotona są nieinwazyjne, a ich przebieg jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny, to istnieje kilka czynników dyskwalifikujących poddaniu się jego działaniu. Bezwzględnym przeciwwskazaniem będzie ciąża i okres karmienia piersią, choroby skórne, w tym bielactwo i łuszczyca, epilepsja, świeża opalenizna, przyjmowanie leków światłouczulających i sterydów, nowotwory, zaburzenia krzepnięcia krwi, sucha i wrażliwa cera oraz zaawansowana cukrzyca. Osoby cierpiące na wymienione przypadłości nie mogą poddać się laseroterapii, gdyż mogłaby ona niekorzystnie wpłynąć na stan ich zdrowia.  Dlatego też w klinice SkyClinic każdy zabieg poprzedzany jest specjalistyczną wizytą konsultacyjną, na której odbywa się dokładny wywiad z pacjentem, dotyczący stanu jego zdrowia. System laserowy Fotona oferuje zabiegi na najwyższym, światowym poziomie i dzięki swoim zaawansowanym technologiom niweluje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych i działań niepożądanych niemalże do zera.

Czy system laserowy Fotona jest bezpieczny i nadaje się do każdego typu skóry?

Tak, lasery Fotona zostały stworzone z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach i przeznaczone są do różnego rodzaju skóry. Są maszynami niezwykle praktycznymi o szerokim kręgu zastosowań, dzięki czemu można dostosować parametry do indywidualnych potrzeb. Ponadto wiązka lasera, wydobywająca się z jego głowicy jest niezwykle precyzyjna i skierowana w konkretny punkt, znajdujący się na ciele. Dzięki temu, zdrowy naskórek nie jest narażony na ewentualne uszkodzenia i podrażnienia spowodowane ciepłym lub zimnym promieniem. Wszystkie parametry, takie jak długość fali, natężenie i długość impulsów kontrolowane są przez cały okres trwania zabiegu i zmieniane w razie potrzeby. Cała procedura działania laserów Fotona oparta jest na precyzji, bezpieczeństwie i komforcie użytkowania.

Skąd i dlaczego połączenie Nd:YAG i Er:YAG?

Dzięki połączeniu dwóch długości fal Nd:YAG (1064 nm) i Er:YAG (2094 nm) lasery Fotona mogą wykonywać liczne zabiegi ablacyjne i nieablacyjne – w tym zabieg Fotona 4D. Uzupełnianie się długości tych fal pozwala na synergiczne zastosowanie w czterech różniących się od siebie trybach, takich jak: Frac3, Piano, EndoLifting i SupErfacial, które przeznaczone są do działania zarówno na pośrednich, powierzchownych jak i głębszych strukturach skóry.

Wiązka lasera Er:YAG cechuje się mikromilimetrową precyzją przewodzenia, niedużym przewodnictwem cieplnym i wysoką wchłanialnością w wodzie. Dzięki temu maksymalnie minimalizuje efekty uboczne.

Natomiast laser Nd:YAG jest świetnym uzupełnieniem działań ablacyjnych lasera Er:YAG. Jego wiązka dostaje się do głębokich warstw skóry, wywołując w niej termiczne efekty, nie uszkadzając przy tym jej warstw powierzchniowych. Ponadto jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów skóry.

Połączenie tych dwóch fal tworzy duet niemalże idealny, który przyczynia się do uzyskania spektakularnych efektów w krótkim czasie.

Umów Się Na Konsultację