+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Endermologia LPG Alliance

Endermologie LPG Alliance jest masażem podciśnieniowym, który wykonywany jest specjalistycznym urządzeniem oddziaływującym na skórę oraz tkankę łączną.

Endermologie LPG Alliance może być stosowana zarówno na twarz, jak i ciało. Zabieg wykazuje działanie odchudzające, odmładzające, oczyszczające, a nawet terapeutyczne. Endermologie LPG Alliance stosuje się w celu wymodelowania sylwetki, wyszczuplenia jej, a także redukcji silnego cellulitu, a nawet rozstępów. Stosowana jest na twarz w celu poprawienia elastyczności skóry i konturu twarzy. Wykorzystuje się ją nawet w przypadku leczenia dolegliwości bólowych, np. bólów kręgosłupa.

Endermologie LPG Alliance jest masażem podciśnieniowym, który wykonywany jest specjalistycznym urządzeniem oddziaływującym na skórę oraz tkankę łączną.

Umów Się Na Konsultację

Endermologia LPG Alliance

Jak wygląda zabieg Endermologie LPG Alliance?

Zanim przystąpi się do zabiegu, pacjent kierowany jest na konsultację, w trakcie której przeprowadzany jest wywiad na temat jego stylu życia oraz stanu zdrowia, a także ewentualnych chorób, itp. Następnie sylwetkę pacjenta ocenia się – jej morfologiczny typ, gęstość oraz jędrność skóry, a także stopień zaawansowania cellulitu czy otyłości.

Osoba poddająca się zabiegowi, powinna ubrać się w specjalny, przylegający kombinezon Endermowear LPG. Ma on za zadanie chronić skórę przed bezpośrednim działaniem głowicy urządzenia. Składa się ona z dwóch pracujących niezależnie rolek oraz komory ssącej i jest sterowana komputerowo. Na skutek ciśnienia wytwarzanego przez sprzęt, pomiędzy rolki głowicy wciągnięty zostaje fałd skórny. Skóra ulega rolowaniu od zewnątrz do wewnątrz, co umożliwia oddziaływanie na głębokie warstwy skóry, co z kolei pobudza tkanki do regeneracji. Podczas zabiegu skóra jest ugniatana w różnych kierunkach, co stymuluje krążenie krwi, procesy metaboliczne i regeneracyjne skóry.

Zabieg jest bezbolesny, jednak po jego przeprowadzeniu mogą pojawić się niewielkie siniaki w obszarze przeprowadzanego zabiegu. U osób posiadających płytko unaczynioną cerę, zabieg może powodować powstawanie pajączków.

Intensywność masażu dopasowywana jest indywidualnie do każdego pacjenta, aby zminimalizować odczuwanie bólu. Zabieg trwa około 45 minut i w zależności od nasilenia problemów, wykonuje się go w serii np 5, 10, 20 zabiegów.

Jakie są wskazania do Endermologie LPG Alliance?

Zazwyczaj zabieg Endermologie LPG Alliance poleca się osobom, które chcą pozbyć się defektów estetycznych, takich jak uporczywy cellulit. Ze względu na swoją niską inwazyjność, Endermologie LPG Alliance polecana jest dla osób pragnących zredukować tkankę tłuszczową w sposób nieoperacyjny. Oprócz tego zabieg polecany jest w przypadku blizn, rozstępów, zwłóknień, czy w celu poprawy ukrwienia. Metoda ta sprawdza się również w przypadku konieczności rozluźnienia spiętych mięśni, a także przed i po operacyjnych zabiegach liposukcji. Zabieg polecany jest także w przypadku niewydolności żylnej oraz na wszelkiego rodzaju bóle mięśniowe i nerwobóle.

Jakie są efekty zabiegu Endermologie LPG Alliance?

Endermologie LPG Alliance w SkyClinic wpływa korzystnie nie tylko na stan skóry pacjenta, ale także na jego samopoczucie. W trakcie zabiegu wydzielają się endorfiny, dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie bólu i wyzwolenie uczucia odprężenia. Ponadto dzięki zabiegowi Endermologie LPG Alliance można:

 • zredukować tkankę tłuszczową,
 • wspomóc walkę z obrzękami,
 • wymodelować sylwetkę; według prowadzonych badań wynika, że zabieg Endermologie LPG Alliance może pomóc w utracie nawet do 5 cm w obwodzie talii i ud,
 • zniwelować cellulit,
 • ujędrnić i nadać skórze sprężystości, dzięki stymulacji do pracy fibroblastów,
 • odmłodzić skórę twarzy dzięki syntezie nowych włókien kolagenowych. Ten rodzaj masażu EndermoLift jest szczególnie skuteczny w walce z wiotkością skóry oraz w terapiach przeciwzmarszczkowych,
 • leczenie uszkodzonych lub nadwyrężonych więzadeł oraz mięśni,
 • usuwanie bólu stawów.

Masaże Endermologie LPG Alliance mocno wpływają na przyspieszenie pracy układu limfatycznego, procesów metabolicznych oraz tempa usuwania toksyn i nadmiaru wody z organizmu. To z kolei wspomaga proces odchudzania. Aby go przyspieszyć, w trakcie wykonywania serii zabiegów należy stosować dietę, która wyklucza proste węglowodany, przetworzoną żywność oraz ogranicza tłuszcze zwierzęce. Dzięki temu detoksykacja organizmu przebiega szybciej, a efekty są szybciej widoczne. Oczyszczanie organizmu sprzyja także wygładzeniu cellulitu i redukcji tkanki tłuszczowej. Endermologie LPG Alliance stymuluje organizm do regeneracji oraz odnowy biologicznej skóry we wszystkich jej warstwach.

Efekty zabiegu zauważalne są już po pierwszej sesji. Zaleca się jednak wykonanie około 10-12 zabiegów dwa-trzy razy w tygodniu. Osoby, które chcą regularnie korzystać z Endermologie LPG Alliance, przed kolejną sesją powinny odczekać 3 miesiące, a zabieg przeprowadzać raz w tygodniu.

Jak postępować po zabiegu?

Zarówno przed wykonaniem zabiegu jak i po, zaleca się spożywać duże ilości płynów, minimum 2,5 litra wody dziennie. To ułatwi usunięcie z organizmu związków toksycznych i nadmiaru magazynowanych w tkankach płynów. Warto także unikać soli w spożywanych produktach oraz jeść produkty o niskim indeksie glikemicznym. Dzięki temu procesy lipolizy komórek tłuszczowych ulegają przyspieszeniu.

Po zabiegach Endermologie LPG Alliance wskazane jest wykonywanie ćwiczeń fizycznych lub inna aktywność, np. spacery. To pozwala na uzyskanie lepszych rezultatów oraz ich przedłużenie. Zaleca się także wykonywanie zabiegu Endermologie LPG Alliance raz w miesiącu, jako zabiegu utrwalającego. To zapobiegnie tworzeniu się złogów tłuszczowych, a także zastoju wody w organizmie.

Jakie są przeciwskazania do zabiegu Endermologie LPG Alliance?

Większość zabiegów z zakresu medycyny estetycznej posiada pewne ograniczenia i tak też jest w tym przypadku. Mimo, że zabieg Endermologie LPG Alliance przynosi wiele korzyści, nie należy stosować go u osób z:

 • dużą ilością tłuszczaków,
 • zapaleniem żył, stanami zapalnymi naczyń krwionośnych,
 • bliznami ze stanem zapalnym,
 • przepukliną brzuszną,
 • aktywną chorobą nowotworową,
 • bolesnymi żylakami lub tendencją do ich powstawania,
 • egzemą skórną,
 • trądzikiem różowatym, trądzikiem zapalnym, mechanicznymi uszkodzeniami skóry i naskórka,
 • skłonnością do powstawania żylaków oraz naczyniaków,
 • przyjmujących leki rozrzedzające krew,
 • w ciąży oraz podczas laktacji.

Zabieg nie jest wskazany także do 5 miesięcy w przypadku kobiet po naturalnym porodzie oraz do 8 miesięcy u kobiet po cesarskim cięciu.

Umów Się Na Konsultację