+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Artas 9X

Robot ARTAS 9x jest nowoczesnym i skutecznym rozwiązaniem dla medycyny estetycznej, mającym na celu wspomaganie przeszczepu włosów.

Przeszczep włosów wykonywany w profesjonalnych klinikach, jest procedurą całkowicie bezpieczną i dokładnie opracowaną. Wykonuje się go, stosując metodę manualną FUE ulepszoną o zautomatyzowane działania robota medycznego ARTAS 9x. Całość jest bezbolesna i małoinwazyjna, gdyż proces pobierania mieszków włosowych i ich aplikowania, jest przeprowadzany na tyle precyzyjnie, aby nie zostawiać nieestetycznych blizn. Zastosowanie urządzenia sprawia, że procedury postępowania są powtarzalne i dokładne co do milimetra, dzięki czemu zabieg trwa krócej niż gdyby miał opierać się wyłącznie na manualnym postępowaniu. Za pomocą fachowej wiedzy chirurga oraz wysokiej klasy oprogramowaniu robota ARTAS, można osiągnąć nadzwyczajny efekt wypełnienia pustych obszarów włosami, bez widocznego przerzedzenia w miejscach, z których zostały pobrane mieszki oraz, co najważniejsze – bez blizn.

Robot ARTAS 9x jest nowoczesnym i skutecznym rozwiązaniem dla medycyny estetycznej, mającym na celu wspomaganie przeszczepu włosów.

Umów Się Na Konsultację

Artas 9X

Kiedy warto zdecydować się na przeszczep włosów?

Zabieg przeszczepu włosów z użyciem robota ARTAS 9x jest proponowany głównie osobom dotkniętym problemem łysienia androgenicznego, czyli powiązanego z hormonami i dziedziczonego. Taki rodzaj utraty włosów jest trwały i wygląda nieestetycznie, gdyż przerzedzenia występują w najbardziej widocznych miejscach, na przodzie głowy. Problem dotyka najczęściej mężczyzn, lecz zdarza się również u kobiet i zawsze powoduje katastrofalne problemy z samooceną, przez co może prowadzić nawet do zaburzeń depresyjnych. Gdy nie czerpie się satysfakcji ze swojego wyglądu i przeżywa codzienne nieprzyjemności z tym związane, poddanie się terapii przeszczepu włosów jest polecane, a wręcz konieczne. Proces jest wykonywany pod znieczuleniem, więc nie powoduje dolegliwości bólowych, rekonwalescencja nie trwa długo, a skuteczność jest wysoka. Największym plusem zabiegu jest to, że wystarczy przejść przez procedurę tylko raz, aby cieszyć się już do końca życia doskonałymi włosami. Zabieg cieszy się dużą popularnością i można go wykonać w większych klinikach, takich jak SkyClinic we Wrocławiu.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu przeszczepu włosów?

Przeciwwskazania zostają omówione na wizycie wstępnej, przed wykonaniem zabiegu, na której można być pewnym, że lekarz prowadzący przeprowadzi dokładny wywiad, nie pominie żadnej zdrowotnej kwestii i ostatecznie określi, czy istnieje ryzyko. Do przeprowadzenia terapii dyskwalifikują z oczywistych względów, choroby takie jak nowotwór, padaczka, czy zaburzenia krzepliwości krwi. Kolejną grupą dolegliwości, które uniemożliwią poddanie się procedurze, są choroby skóry, np. bielactwo, łuszczyca, czy grzybicze i bakteryjne infekcje. Przeszczepu włosów nie może wykonać kobieta w ciąży lub karmiąca piersią. Zabiegu nie można również przeprowadzić na skórze po niedawnym opalaniu i użyciu samoopalacza, dlatego należy to wziąć pod uwagę, jeśli planuje się niezwłoczne podejście do wykonania przeszczepu włosów. Lista przeciwwskazań może się wydawać dość długa, lecz z uwagi na to, że zabieg jest skomplikowany i narusza powierzchnię skóry, zalecana jest duża ostrożność w dopuszczeniu osób, które mogą do niego przystąpić.

Na czym polega przeszczep włosów przy pomocy ARTAS 9x?

Przystąpienie do zabiegu poprzedza wywiad lekarski – stanowi to konieczny punkt, gdyż bezpieczeństwo pacjenta jest najważniejsze i należy dowiedzieć się, czy nie istnieją przeciwwskazania, które mogłyby kolidować z zastosowanymi technikami. Po uzyskaniu pozytywnej kwalifikacji, pacjenta czeka jeszcze kilka czynności przygotowawczych, między innymi ścięcie włosów do obligatoryjnej długości 1.2 mm. W większości ośrodków medycyny estetycznej, w tym we wspomnianym już SkyClinic, cała procedura przeszczepu włosów polega na tym, że chirurg, będący jednocześnie operatorem maszyny, określa obszary do analizy i pobrania mieszków wraz z komórkami macierzystymi, wprowadza odpowiednie dane do systemu ARTAS 9x obsługującego robota i opisuje parametry. Po pobraniu, robot wykonuje serię nakłuć na skórze i przystępuje do wprowadzania w te miejsca pobranych mieszków. W zależności od tego, ile włosów przeszczepia się pacjentowi, czynności mogą trwać od 4 do nawet 8 godzin, lecz znieczulenie sprawia, że nie są bolesne, dzięki czemu w trakcie można oddać się relaksującym czynnościom.

Co zaleca się po zabiegu i ile trwa powrót do codziennych aktywności?

Zabieg jest względnie małoinwazyjny, gdyż nakłucia w skórze są bardzo małe, stąd powrót do zdrowia nie zajmuje wiele czasu. Wystarczającą i zalecaną ilością czasu, przez który należy unikać wysiłków i aktywności, jest 5 dni rekonwalescencji domowej, co w pełni powinno wystarczyć, aby delikatny obrzęk z okolic skóry głowy zniknął i wszystko się zagoiło. Do tego lekarz przepisuje maści łagodzące i przyspieszające gojenie się, co pozwala zachować maksymalny komfort. Należy również trzymać się specjalnych zaleceń, przede wszystkim w pierwszej dobie polecane jest spanie wpółsiedząc, starając się unosić głowę do góry, a w dalszych etapach kluczowa okazuje się pielęgnacja. Przykładowe sposoby na dbanie o skórę po operacji to między innymi przemywanie głowy kilka razy dziennie letnią wodą oraz stosowanie delikatnych masaży. Należy również całkowicie zrezygnować ze stylizacji i suszenia włosów, gdyż może to źle wpłynąć na przeszczepione mieszki. Stosując się do tych zaleceń, można być pewnym, że proces rekonwalescencji będzie miał łagodny przebieg, a z zabiegu przyjdą same korzyści.

Jaka jest skuteczność zabiegu i czy istnieje konieczność powtarzania go?

Przeszczep włosów ma do siebie to, że zawsze kończy się sukcesem, ponieważ precyzja, jaką charakteryzuje się zabieg, sprawia, że mieszki są przenoszone bez niszczenia ich struktury, co sprawia, że odsetek tych, które się przyjmują, jest praktycznie 100%. Niestety, efekty nie są widoczne od razu, należy dać włosom czas, aby zaobserwować ich spokojny wzrost i zwiększanie się gęstości. Wymagana jest tutaj spora doza cierpliwości. Przeszczepione mieszki, zawierające w sobie komórki macierzyste, potrzebują od kilku do kilkunastu miesięcy, aby rozpocząć właściwy wzrost i zagęszczanie włosów. Dopiero wtedy będzie można zacząć dostrzegać pierwsze znaczące rezultaty, jednakże warto zaczekać, ponieważ zazwyczaj wynik jest oszałamiający. Niewątpliwym plusem zabiegu jest, że wystarczy wykonać go tylko raz na całe życie, ponieważ efekt pozostaje już na zawsze i nie ma potrzeby powtarzania działań w klinice.

Umów Się Na Konsultację