+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Kosmetologia

Kosmetologia jest działem dermatologii, który zajmuje się badaniem, leczeniem, a także pielęgnowaniem skóry dotkniętej defektem lub chorobą oraz włosami i paznokciami. Korzenie dziedziny sięgają aż do starożytności, kiedy to zajmowała się ona nie tylko dbaniem o urodę, ale również tatuowaniem i barwieniem skóry. Pierwsze kosmetyki były bowiem wytwarzane już w starożytnym Egipcie. W XVII wieku powstała pierwsza książka poświęcona kosmetologii, napisana przez Samuela Hafenreffera, nosząca tytuł „Gospoda pod barwną skórą”. Dziedziną akademicką stała się dopiero w XX wieku, kiedy to zabiegi kosmetyczne stały się nie tylko popularne, ale także docenione przez ogół społeczeństwa. Obecnie, kosmetologia jest silnie powiązana z takimi dziedzinami, jak farmakologia, fizykoterapia, medycyna estetyczna oraz chirurgia plastyczna. Jej głównym zadaniem jest poprawa wyglądu zewnętrznego.

Czym się zajmuje kosmetolog?

Kosmetolog, absolwent studiów wyższych na kierunku kosmetologia, to osoba wykonująca zawód z grupy zawodów medycznych. Kosmetolog, aby móc wykonywać swój zawód jak najlepiej, stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w różnego rodzaju szkoleniach. Dzięki temu, w swojej pracy, może wykorzystywać wiedzę znacznie szerszą niż kosmetyczka. Może bowiem wykonywać zabiegi z pogranicza medycyny estetycznej, takie jak wypełnianie zmarszczek, usuwanie niewielkich znamion, leczenie cellulitu. Kosmetolog wykonuje również zabiegi kosmetyczne, profilaktyczne, a także pielęgnacyjne, między innymi oczyszczanie skóry. Wykonuje także zabiegi mające na celu jej ujędrnienie i nawilżenie. Posiada także pełną wiedzę w zakresie pielęgnacji skóry, a także stosowania specjalistycznych kosmetyków i preparatów z uwzględnieniem ich składu i właściwości. Kosmetolog, dzięki wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka, dermatologii, toksykologii, chemii kosmetycznej, a także dietetyki, posiada niezwykle specjalistyczną wiedzę, która pozwala mu na fachowe doradztwo pacjentom oraz na wykonywanie szeregu zabiegów. Współpracuje on z lekarzami różnych specjalizacji. Najczęściej pracuje jednak w gabinetach medycyny estetycznej oraz odnowy biologicznej.

Czym powinniśmy się kierować, wybierając gabinet kosmetologa?

Wybierając gabinet kosmetologa należy kierować się kilkoma zasadami. Przede wszystkim powinien być to gabinet, w którym pracują dobrze specjaliści. Osoby zasługujące na to miano, stale podnoszą swoje kwalifikacje. Jest to koniecznie, biorą pod uwagę szybki rozwój przemysłu kosmetycznego. Warto wybrać taki gabinet, który specjalizuje się w danym rodzaju usług. Miejsce to powinno także być nieskazitelnie czyste. Kosmetolog powinien być ubrany schludnie, mieć na sobie odzież ochronną, a w przypadku niektórych zabiegów, dodatkowo maseczkę i rękawiczki. Narzędzia wielokrotnego użytku powinny być wysterylizowane. Narzędzia tego typu powinny być, dopiero przy kliencie, wyjmowane z opakowań. Warto również upewnić się, czy kosmetyki używane do zabiegu, nie są przeterminowane.

Zabiegi kosmetologiczne

Oferowane przez gabinety, zabiegi kosmetologiczne pozwalają wszechstronnie zadbać o skórę. W ofercie znajdują się nie tylko zabiegi dla Pań, ale również dla Panów. Klienci mają do dyspozycji zabiegi specjalnie dedykowane dla cery naczynkowej, trądzikowej,  suchej czy problemowej. Można także zdecydować się na zabiegi dedykowane skórze wokół oczu. Gabinety oferują także zabiegi polegające na usunięciu zbędnego owłosienia czy zabiegi wyszczuplające. Bardzo popularne są obecnie zabiegi Anti Aging. Wygładzają one bowiem zmarszczki oraz bruzdy, uelastyczniają skórę, odbudowują włókna kolagenowe oraz pozwalają odbudować i zachować owal twarzy. Klientki mogą również zdecydować się na tak zwane zabiegi ogólne. Mają one na celu poprawić wygląd, przywrócić świeżość cerze oraz zregenerować skórę w zaledwie kilka chwil. Można również zdecydować się na kwasy czy także oferowaną przez gabinety kosmetologiczne, mezoterapię bezigłową.

Dlaczego warto skorzystać z usług kosmetologa?

Dlaczego warto skorzystać z usług kosmetologa? To pytanie zapewne nasuwa się wielu osobom przed pierwszą wizytą w gabinecie kosmetologicznym. Korzystanie z usług kosmetologa pozwoli na skuteczną i bezpieczną poprawę wyglądu skóry. Wybierając dobrego specjalistę można mieć pewność, że w kompleksowy sposób i w pełnym zakresie zadba o skórę. Kosmetolog nie tylko dobierze odpowiednie zabiegi. Dzięki doborowi właściwych kosmetyków, klientka będzie mogła odpowiednio pielęgnować swoją skórę także w domowym zaciszu. Właściwy dobór pielęgnacji jest bowiem niezbędny aby zapewnić skórze dalszą kurację po zabiegu. Pozwoli ona także dłużej cieszyć się efektami zabiegu. Korzystanie z usług dobrego specjalisty może jedynie przynieść korzyści. Pozwoli to nie tylko na poprawę wyglądu skóry, ale również samopoczucia.

Zalety

Skyclinic we Wrocławiu to gabinet kosmetologiczny „jutra”. Dzięki bogatej ofercie pozwala na kompleksową pielęgnację ciała. W swojej ofercie posiada zabiegi między innymi na twarz, dekolt, miejsca intymne, stopy, dłonie i wiele innych.

Klinika posiada również wyróżnienie ARTAS CLINICAL EXCELENCE. Warto wspomnieć, że jest ono przyznawane jedynie najlepszym klinikom na świecie.

Ponadto, zespół specjalistów stanowią nie tylko świetnie wykwalifikowani kosmetolodzy, ale również lekarzy dermatolodzy, ginekolodzy i chirurdzy. Posiadają oni wieloletnie doświadczenie oraz wysokie kwalifikacje.

Klinika Skyclinicn we Wrocławiu to także certyfikowane Centrum Szkoleniowym Systemu ARTAS w Europie. Świadczy to o dużym doświadczeniu w dziedzinie transplantologii włosów, co pozwala na prowadzenie szkoleń dla lekarzy z zaprzyjaźnionych klinik.

Korzystanie z zabiegów to nie tylko możliwość realnego poprawy wyglądu skóry. To także lepsze samopoczucie przy każdym spojrzeniu w lustro oraz wiele miłych słów płynących od otoczenia, dlatego już w tej chwili warto zapisać się na zabieg.

Lekarze

Mgr Aleksandra Nowicka

Kosmetolog, trycholog

Kosmetolog i trycholog z wykształcenia. Jest absolwentką kosmetologii na Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu i Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu.

Swoją karierę zawodową poświęciła trychologii. Dziedzina ta zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wszelakich schorzeń dotyczących zarówno skóry głowy jak i samych włosów. Jej pasją są podróże, szczególnie do Portugalii. Uwielbia odkrywać nowe smaki.

Mgr Natalia Koryga

kosmetolog

Z wykształcenia jest kosmetologiem. Ukończyła studia w Niepublicznej Szkole Medycznej we Wrocławiu. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach.

Zajmuje się dolegliwościami dokuczającymi zarówno dorosłym, jak i dzieciom i młodzieży. Jej profesjonalizm spotyka się z uznaniem i zaufaniem pacjentów. Indywidualnie, z maksymalną troską traktuje każdego pacjenta.

Mgr Olga Włodarczyk

Kosmetolog

Kosmetolog z pasji i wykształcenia. Absolwentka Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Bydgoskiej Szkoły Wyższej.

Uwielbia pracę z ludźmi. Z pasją wykonuje swój zawód. Najbardziej lubi wykonywać zabiegi z zakresu kosmetyki białej. Niezwykle profesjonalna i dokładna.

Umów Się Na Konsultację