+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Ginekologia

Ginekologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób żeńskiego układu płciowego. Lekarze ginekolodzy zajmują się problemami kobiet w każdym wieku, począwszy od małych dzieci, poprzez nastolatki, po kobiety w wieku dojrzałym. Do ginekologa powinna udać się każda kobieta, która ukończyła 16-18 lat, ewentualnie wcześniej, jeżeli wystąpiły jakiekolwiek dolegliwości lub dziewczyna rozpoczęła życie seksualne. Ginekologia nie skupia się wyłącznie na narządach rodnych, zajmuje się również leczeniem i diagnostyką różnego rodzaju zaburzeń, które są związane z piersiami. Ginekologia ma również w swoim zakresie temat antykoncepcji, lekarze udzielają fachowych porad i dobierają metody antykoncepcyjne dla danej pacjentki.

Czym się zajmuje ginekolog?

Najczęstsze problemy, z jakimi kobiety zgłaszają się do ginekologa to zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne okolic intymnych, leczenie niepłodności, nowotwory dróg rodnych. Lekarze ginekolodzy zajmują się również prowadzeniem ciąży i odbieraniem porodów. Współczesna ginekologia dba także o poprawę komfortu współżycia oraz odmłodzenie miejsc intymnych. Wizyta u ginekologa ma określony przebieg. Najczęściej rozpoczyna ją wywiad dotyczący zgłaszanego problemu, ustalenie uwarunkowań genetycznych do różnego typu schorzeń, omówienie przebiegu miesiączkowania itp. Kolejny etap wizyty to badanie ginekologiczne na fotelu, które określa stan szyjki macicy i jej okoli, pozwala wykryć zmiany patologiczne, umożliwia sprawdzenie rozmiaru oraz ruchomości macicy i przydatków. W trakcie badania pobierana jest cytologia. Inne badania wykonywane w czasie wizyty to usg ginekologiczne oraz badanie piersi. W razie potrzeby ginekolog może zlecić inne, potrzebne badania, np. morfologię, poziom hormonów, cytoskopie, tomograf czy rezonans magnetyczny. W swojej pracy ginekolog wykorzystuje szereg nowoczesnych przyrządów, nowoczesny sprzęt, m.in. laser, który jest niezbędny przy wykonywaniu wielu zabiegów.

Zabiegi ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna to szereg zabiegów, których celem jest przywrócenie komfortu życia seksualnego, poprawa stanu pochwy i okolic intymnych, likwidacja krępujących problemów, m.in. nietrzymania moczu. Zabiegi poprawiają wygląd miejsc intymnych, regenerują te okolice, poprawiają nawilżenie oraz powodują odmłodzenie pochwy i jej okolic. Po zabiegach pacjentki odzyskują radość życia, przestają odczuwać dyskomfort związany z suchością pochwy, przestają cierpieć na częste infekcje i podrażnienia delikatnych miejsc intymnych. Do głównych zabiegi medycyny estetycznej można zaliczyć:

  • lifting krocza, który zwęża rozluźnioną tkankę mięśniową i poprawia komfort współżycia,
  • laserową plastykę pochwy, dzięki której poprawia się napięcie ścian pochwy oraz zwiększyć jej elastyczność.
  • plastykę łechtaczki, zabieg, który zwiększa doznania seksualne i ułatwia osiągnięcie orgazmu łechtaczkowego.
  • usuwanie problemu nietrzymania moczu, które przywraca normalne, codzienne funkcjonowanie.
  • zmniejszanie warg sromowych mniejszych, które pozwala pozbyć się bolesnych otarć i poprawia osiągnięcie satysfakcji seksualnej.

Kto może skorzystać z zabiegów?

Zabiegi ginekologii estetycznej przeznaczone są dla pań w każdym wieku, które chcą poprawić jakość swojego życia, pragną cieszyć się kobiecością i odczuwać radość ze współżycia. Kilkanaście lat temu kobiety skazane były na cierpienie, zabiegi nie były popularne, dziś panie są coraz bardziej świadome i chętnie poddają się zabiegom, dzięki którym znów mogą poczuć się kilkanaście lat młodziej. Zabiegi polecane są paniom po ciężkich i długich poradach, które odbyły się drogami natury i pozostawiły po sobie znaczne uszkodzenia. Mogą z nich skorzystać kobiety po menopauzie, które nadal chcą być aktywne seksualnie i pragną odczuwać przyjemność ze współżycia. Polecane są paniom, które są niezadowolone z wyglądu stref kobiecych, mają suchą i wiotką skórę w tych okolicach. Są bardzo pomocne dla pań, które mają problemy, utrudniające codzienne funkcjonowanie, m.in. cierpią na problem nietrzymania moczu, mają atrofię warg sromowych, cierpią na częste infekcje i podrażnienia okolic intymnych. Dzięki zabiegom, które są małoinwazyjne, kobiety znów cieszą się życiem, wracają do dawnych aktywności, czują się piękne i odmłodzone. Zabiegi ginekologii estetyczniej we Wrocławiu są bezpieczne, ale wymagają konsultacji z lekarzem ginekologiem. Wizyta konsultacyjna pomoże wykryć ewentualne przeciwwskazania, a lekarz będzie mógł zaproponować najbardziej dopasowany dla danej pacjentki zabieg.

Dlaczego warto skorzystać z usług ginekologa?

Kiedyś wizyta u ginekologa była krępująca i wstydliwa. Panie korzystały z pomocy lekarza tylko w wyjątkowych sytuacjach lub trakcie ciąży. Obecnie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wizyta u ginekologa stała się czymś naturalnym, czego nie trzeba się wstydzić i ukrywać. Z usług ginekologa należy korzystać regularnie, przynajmniej raz w roku. W przypadku, gdy pojawią się jakiekolwiek dolegliwości, nie warto czekać, tylko niezwłocznie umówić się do specjalisty. Pozwoli to wykryć wszelkie nieprawidłowości w początkowym stadium, a to gwarantuje szybkie wyleczenie. W ginekologii bardzo ważna jest profilaktyka. Badania, cytologia, usg mogą wykryć poważne choroby, wczesne rozpoczęcie leczenia często ratuje przed operacją, ogranicza się do leczenia farmakologicznego lub drobnego zabiegu. Wczesne rozpoznanie choroby w wielu przypadkach może uratować życie. Ginekolog potrafi również zlikwidować problemy, które nie zagrażają zdrowiu, ale powodują dyskomfort, pozbawiają radości z życia seksualnego oraz uniemożliwiają uprawianie sportu czy korzystanie z innych przyjemności życia.

Zalety

Zabiegi ginekologii estetycznej należy wykonywać w dobrej, sprawdzonej klinice, która zapewnia nowoczesny sprzęt, szeroki zakres zabiegów oraz doświadczoną kadrę. Co wyróżnia Skyclinic?

Nowoczesny sprzęt

W klinice Skyclinic we Wrocławiu stosowane są nowoczesne technologie, znane na całym świecie. Jest to między innymi laser diodowy, który zapewnia bezpieczeństwo i precyzje działania, kwas hialuronowy, nici poprawiające elastyczność okolic intymnych

Doświadczona kadra

Lekarze i personel zatrudniony w klinice ma duże doświadczenie w wykonywaniu zabiegów ginekologicznych. Specjaliście nieustanie podnoszą swoje kwalifikacje, uczestniczą w szkoleniach, sympozjach i kursach.

Nowoczesne, mało inwazyjne zabiegi

Zabiegi przeprowadzane są nowoczesnymi metodami, które gwarantują skuteczność i szybki powrót do zdrowia. Zabiegi mogą być przeprowadzane za pomocą klasycznej techniki chirurgicznej oraz za pomocą najnowocześniejszych urządzeń, oraz preparatów.

Warunki panujące w klinice

Skyclinic dba o komfort swoich pacjentów na każdym etapie, począwszy od pierwszej wizyty po opiekę po zabiegową. Zapewnia profesjonalną opiekę, doskonałe warunki oraz skuteczne i najbardziej komfortowe rozwiązania.

Obecny czas jest idealny, aby zapisać się na zabieg z zakresu medycyny estetycznej. SkyClinic oferuje korzystne rabaty, nowoczesne zabiegi oraz opiekę doświadczonego lekarza.

Lekarz

Dr Artur Kucharski
Specjalista ginekolog

Zabiegi ginekologiczne w SkyClinic we Wrocławiu przeprowadza doświadczony lekarz, Dr Artur Kucharski. Doktor posiada ponad 10-letnie doświadczenie w wykonywaniu zabiegów ginekologii estetycznej. Przeprowadził tysiące udanych zabiegów, m.in. labioplastykę. Dr Kucharski wykonuje zabiegi histeroskopowe, a także przy użyciu  laparoskopu o rozdzielczości 4K. Skutecznie leczy mięśniaki macicy, torbiele jajników, endometriozę,  przeprowadza rekonstrukcje jajowodów, jest także specjalistą w ginekologii onkologicznej.

Jest jednym z pierwszych lekarzy, który zaczął wykonywać zabiegi  z zakresu w ginekologii estetycznej. Posiada liczne certyfikaty kompetencji z zakresu medycyny estetycznej, w tym stosowania kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, implantacji nici liftingujących. Pacjentki chwalą Doktora za empatię, skupienie na pacjentce i jej problemie, profesjonalizm i ogromną wiedzę.

Umów się na konsultację