+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Dermatologia

Dermatologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się zmianami o charakterze chorobowym na skórze, ich diagnostyką, jak i leczeniem. Ponadto dermatologia skupiona jest wokół badania i opisywania budowy i struktury skóry. Jako specjalność medyczna, dermatologia składa się z różnych dziedzin klinicznych, takich jak choroby weneryczne, immunologia, alergologia, flebologia, onkologia, choroby wewnętrzne czy endokrynologia. Zabiegi, które wykorzystywane są w dermatologii, łączą w sobie umiejętności w zakresie chirurgii naczyniowej, dermatochirurgii, dermatologii estetycznej i korekcyjnej.

Czym się zajmuje dermatolog?

Chociaż wielu z nas uważa, iż praca dermatologa skupia się tylko wokół leczenia trądziku, ta dziedzina medycyny ma zdecydowanie szerszy zakres. Nie można oddzielać jej od pozostałych specjalności medycznych, gdyż wiele schorzeń różnorodnych układów daje symptomy również na powierzchni skóry. Dlatego też dermatolog ma obowiązek posiadania szerokiego zakresu wiedzy z różnych specjalizacji, a wśród nich z: chorób przenoszonych drogą płciową, chorób naczyniowych, onkologii, chorób wewnętrznych, endokrynologii, immunologii i alergologii.

Dermatolog zajmuje się zatem diagnozowaniem i leczeniem chorób skóry, jak również jej przydatków (paznokci i włosów), a także wszelkich schorzeń ogólnoustrojowych, dających symptomy na skórze.

Dermatolog - jakie wykonuje badania?

Dermatolog podczas pierwszej wizyty najpierw dokonuje bardzo dokładnych oględzin niepokojących zmian na skórze gołym okiem, jak również z użyciem dermatoskopu. Dermatoskop jest urządzeniem posiadającym lampkę, które powiększa w pewnym stopniu pole widzenia i działa niczym lupa. Pozwala ono na dokładne przyjrzenie się zmianom na skórze. Dermatolodzy wykorzystują tego typu przyrząd przede wszystkim celem zbadania zmian o charakterze barwnikowym.

Jeśli lekarz opisywanej specjalizacji podejrzewa, iż poddawana badaniu zmiana wykazuje podłoże bakteryjne, zleca wymaz ze skóry, zaś w wypadku, kiedy zachodzi podejrzenie grzybicy, również badania mikrobiologiczne. Jeśli sytuacja będzie tego wymagać, może zlecić wykonanie badań poziomu hormonów albo też i testów alergicznych.

Metody leczenia chorób dermatologicznych

Wybranie sposobu leczenia w dermatologii i nie tylko, będzie ściśle związane z typem choroby, jej symptomami, jak i przyczynami. Dermatolog może przepisać antybiotyki – na przykład w wypadku trądziku, rzeżączki, kiły, których przyczyną są bakterie. Przepisuje również leki antywirusowe (chociażby na opryszczkę), czy też leki miejscowe wykazujące działanie powierzchowne w postaci szamponów, płynów, kremów, żeli, maści. W wypadku przebarwień obecnych na skórze, dermatolog może dać pacjentowi skierowanie na zabieg laserowy. Lekarz ten udziela też porad mających związek z pielęgnacją zmienionych chorobowo miejsc, może zalecić stosowanie wybranych kosmetyków. Jeżeli zmiany są spore, istnieje ryzyko ich zezłośliwienia, zatem dermatolog może zlecić ich wycięcie. Innymi metodami, które stosuje się celem pozbycia wykwitów i znamion skórnych to wymrażanie za pomocą ciekłego azotu, elektrokoagulacja, czy wyłyżeczkowanie.

Dlaczego warto skorzystać z usług dermatologa?

Wizyta w gabinecie dermatologa, może podnieść komfort naszego życia, pewność siebie, a co za tym idzie poprawić również relacje z innymi. Jeżeli borykamy się z oszpecającymi schorzeniami skóry, chociażby z trądzikiem, wybierzmy się do dermatologa, który potrafi przywrócić zdrowie i piękno naszej skórze.

Dermatolog przyniesie nam także ulgę w przypadku dolegliwości skórnych, nawet takich, które nie są uleczalne. Jeżeli borykamy się z egzemą, alergiami, łuszczycą, właściwie wybrane środki pielęgnacyjne i leczenie zmniejszą nasilenie symptomów, wygaszą stany o charakterze zapalnym, jak również sprawią, iż zmiany będą znacznie mniej widoczne. To bardzo istotne, tym bardziej, kiedy pracuje się z ludźmi – niestety w przypadku chorób skóry krąży ciągle sporo mitów i nasze otoczenie może obawiać się zarażenia.

W rzeczywistości, każda ze zmian w wyglądzie, albo funkcjonowaniu skóry wzbudzająca nasze obawy, to doskonały powód, aby wybrać się na wizytę u dermatologa. Nie warto zatem czekać – zadbajmy o swoją urodę i zdrowie już dzisiaj, pod okiem właściwego specjalisty.

Zalety

Nasza klinika, a przede wszystkim pracujący w niej specjaliści ciągle dążą do doskonałości, jak i najwyższych standardów. Wysoka jakość to dla nas nowoczesne technologie w rękach doświadczonych medyków, zrozumienie, empatia i rzetelność.

Stosujemy nie tylko uznane, ale też i bezpieczne metody transplantacji włosów, które zagwarantują powodzenie. Cel transplantacji to wszczepianie włosów w miejsca przerzedzone i wyłysiałe.

Nasza klinika posiada wyróżnienie ARTAS CLINICAL EXCELENCE, które przyznawane jest najlepszym ośrodkom na świecie. Na terenie Europy, tenże status przyznawano również klinikom mającym swoją siedzibę w Madrycie czy Paryżu.

Nasz zespół to nie tylko kosmetolodzy, ale również ginekolodzy, dermatolodzy i chirurdzy z wieloletnim doświadczeniem. Dzięki czemu, jesteśmy w stanie zaoferować w pełni profesjonalną opiekę przed, w trakcie, jak i po przeprowadzonym zabiegu.

Obecny czas jest idealny, aby zapisać się na zabieg. SkyClinic oferuje korzystne rabaty, nowoczesne zabiegi oraz opiekę doświadczonego lekarza.

Umów Się Na Konsultację