+ 48 71 889 80 00

ul. Ołtaszyńska 71a | 53-034 Wrocław

Rigevidon – recepta online

Rigevidon — skład

Rigebidon posiada w swoim składzie dwa żeńskie hormony, określanych jako substancje czynne: etynyloestradion (0,03 mg) i lewonorgestrel (0,15 mg). Substancjami pomocniczymi są krzemionka koloidalna bezwodna, stearynian magnezu, talk, skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna, sacharoza, węglan wapnia, dwutlenek tytanu, kopowidon, makrogol 6000, krzemionka koloidalna bezwodna, powidon K30 i karmeloza sodu.

Rigevidon — dawkowanie

Lek jest dostępny w trzech opakowaniach: po 21, 63 i 126 tabletek. Przyjmowanie leku Rigevidon należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu (gdy pacjenta przyjmuje antykoncepcję hormonalną po raz pierwszy lub po przerwie trwającą dłużej niż miesiąc), brać codziennie przez 21 dni o stałych porach. Po skończeniu dnia 21 należy zrobić 7-dniową przerwę, podczas której powinno pojawić się krwawienie. Nowe opakowanie zacząć przyjmować 8 dnia od rozpoczęcia odstawienia, niezależnie od trwania krwawienia.

Wskazania do stosowania Rigevidon

Chęć rozpoczęcia lub kontynuowania antykoncepcji hormonalnej.

Przeciwskazania do stosowania Rigevidon

Nadwrażliwość na substancje aktywne lub pomocnicze, obecność zakrzepów krwi (szczególnie w naczyniach żylnych nóg i płucach), zaburzenia wpływające na krzepliwość krwi i przebyty zawał serca lub udar. Nie należy stosować leku przed i po zabiegach chirurgicznych oraz przy braku możliwości poruszania się przez dłuższy okres czasu. Chorzy na dusznicę bolesną, migreny z aurą, ciężkie choroby wątroby (w tym żółtaczkę), niewydolność nerek (zarówno ciężką, jak i ostrą) oraz na zapalenie wątroby typu C nie powinni przyjmować leku Rigevidon. Wstrzymać się z przyjmowaniem tego leku powinny również osoby chore na ciążką cukrzycę z uszkodzeniem naczyń krwionośnych, wysokie nadciśnienie, hiperhomocysteinemię oraz nowotwory (zależne od hormonów płciowych, nowotwór wątroby), a także osoby cierpiące na zapalenie trzustki lub wątroby. Przeciwskazaniem jest również ciąża lub jej podejrzenie oraz krwawienie z dróg rodnych o nieznanej etiologii.

Ostrzeżenia dla Rigevidon

Przy zauważeniu objawów zakrzepów krwi (szczególnie naczyń krwionośnych nóg, płuc, przy objawach zawału serca lub udaru) należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Zawiera laktozę, dlatego przy stwierdzonej nietolerancji laktozy należy wstrzymać się z przyjmowaniem leku i skonsultować się z lekarzem. Lek nie chroni przed zakażeniem wirusem HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. Należy zgłosić lekarzowi obecność takich chorób, jak choroba Leśniewskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, toczeń rumieniowaty układowy, zespół hemolityczno-mocznicowy, niedokrwistość sierpowatokrwinkową, hipertriglicerydemia (lub dodatni wywiad rodzinny), planowany zabieg chirurgiczny lub niemożność chodzenia przez dłuższy czas, zakrzepowe zapalenie żył powierzchniowych, żylaki, padaczka, nowotwór piersi (lub dodatki wywiad rodzinny), zaburzenia pracy wątroby lub pęcherzyka żółciowego, ostuda, dziedziczna postać obrzęku naczynioruchowego oraz zakrzepy krwi. Należy również zgłosić datę poprzedniego porodu lub pogorszenie stanu zdrowia po ostatnim stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych.

Rigevidon a ciąża

Nie należy stosować podczas ciąży lub przy jej podejrzeniu. Nie należy również przyjmować leku Rigevidon przy okresie karmienia piersią — niektóre substancje mogą być przekazywane dziecku lub modyfikować ilość i skład mleka.

Rigevidon — efekty uboczne

Najczęstszymi skutkami ubocznymi jest wzrost masy ciała, ból głowy, nudności i ból brzucha, ból piersi i uczucie ich napięcia, nastrój depresyjny i wahania nastroju, zaburzenia miesiączkowania, krwawienia śródcykliczne, bolesność i tkliwość piersi, gęste i białe upławy, drożdżakowe zakażenie pochwy. Niezbyt często pojawia się migrena, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (w tym wymioty i biegunka), zmiany alergiczne skórne (wysypka i pokrzywka), zatrzymanie płynów w organizmie, powiększenie piersi, zmniejszenie libido, zwiększenie stężenia lipidów we krwi. Rzadko stosowanie leku prowadzi do powstawania zakrzepów (w tym w żyłach głębokich, płucach, udarów i zawałów serca), zmniejszenia masy ciała, powstaniu rumienia guzowatego lub wielopostaciowego, nietolerancji soczewek kontaktowych, nadwrażliwości układu immunologicznego, powstania wydzieliny z pochwy i piersi, zwiększenia libido i powstawanie kamieni żółciowych w pęcherzyku żółciowym. Bardzo rzadko prowadzi do zapalenia trzustki.

Rigevidon — interakcje

Nie należy łączyć z lekami stosowanymi w leczeniu zakażeń wirusem HIV (rytonawir, newirapina, efawirenz), w WZW typu C (ombitaswir, parytaprewir, rytonawir, dasabuwir) i z lekami stosowanymi w zakażeniach grzybiczych (np. gryzeofulwina, itrakonazol, flukonazol, worykonazol). Nie stosować równocześnie z barbituranami, fenytoiną, karbamazepiną, karbamazepiną, ryfampicyną, okskarbamazepiną, okskarbamazepiną, topiramatem, werapamilem, diltiazemem. Nie stosować z antybiotykami makrolidowymi i zielem dziurawca zwyczajnego. Nie popijać sokiem z grejpfruta.

Jak uzyskać receptę online na Rigevidon?

Skyclinic jest placówką medyczną zapewniająca wystawienie recepty online na lek Rigevidon. Jest to szybki i wygodny sposób dla osób, które chcą kontynuować antykoncepcje hormonalną, a nie wystąpiły u nich żadne objawy niepożądane. Recepta online wystawiana jest w sposób szybki, dlatego jest dobra dla zapominalskich lub zapracowanych osób, które nie zauważyły braku następnych opakowań po zrobieniu przerwy. Zamów e-receptę tutaj https://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Twoje dane osobowe przetwarzane są w celach marketingowych, statystycznych, autoryzacyjnych. Administratorem Twoich danych jest HAIRMED Sp. z o.o. oraz firmy z którymi współpracuje -Polityka Prywatności