+ 48 71 889 80 00

ul. Ołtaszyńska 71a | 53-034 Wrocław

Regulon – recepta online

Regulon to środek zapobiegający zajściu w ciążę. Jest bardzo mało prawdopodobne, że pacjentka zajdzie w ciążę przy regularnym stosowaniu Regulonu. Ten środek antykoncepcyjny zawiera dwa hormony: dezogestrel i etynyloestradiol.

Regulon – skład

Działanie antykoncepcyjne złożonych doustnych środków antykoncepcyjnych częściowo wynika z faktu, że hormony w tego typu środkach antykoncepcyjnych działają poprzez zatrzymanie owulacji. Dodatkowo dochodzi do zmiany składu śluzu szyjkowego.

Takie działanie wynika z obecności dwóch substancji, które zawierają etynylestradiol i dezogestrel. Są one zawarte w tabletkach powlekanych zawierających dodatkowo związki pomocnicze, takie jak: dwutlenek krzemu koloidalny, α-tokoferol, stearynian magnezu, skrobia ziemniaczana, hydroksymetylopropyloceluloza, glikol polietylenowy 6000, glikol propylenowy, laktoza jednowodna, powidon, kwas stearynowy

Regulon – dawkowanie

Regulon jest łatwy w użyciu. Należy przyjąć całe opakowanie 21 tabletek powlekanych. Codziennie zalecane jest przyjmowanie preparatu o tej samej porze każdego dnia, zaznaczając każdą tabletkę w swoim harmonogramie na dany dzień.

Po pierwszym tygodniu kuracji lekiem Regulon należy odstawić go na kolejne 7 dni. W tym czasie prawdopodobnie wystąpi krwawienie z odstawienia. Ponieważ Regulon to pigułka antykoncepcyjna, zwykle powoduje to, że miesiączki pojawiają się 2-3 dni po ostatniej pigułce. Należy zacząć kolejną paczkę tabletek w dniu 8, niezależnie od tego, jak długie lub krótkie było krwawienie.

Jeśli w poprzednim miesiącu nie stosowano antykoncepcji hormonalnej, należy zacząć od regularnego stosowania w pierwszym dniu cyklu, czyli w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego. Przyjmowanie zaczyna się jedną tabletkę z opakowania odpowiadającą aktualnemu dniu tygodnia. Następnie przyjmuje się tabletki z opakowania zgodnie ze strzałkami, aż do przyjęcia wszystkich 21 tabletek.

Ta metoda zadziała natychmiast i nie będzie trzeba stosować innych metod antykoncepcji.

Wskazania do stosowania Regulon

Kobiety stosujące złożone doustne środki antykoncepcyjne będą chronione przed zajściem w ciążę, jeśli będą je prawidłowo i konsekwentnie przyjmować przed stosunkiem.

Prawidłowo przyjmowane doustne złożone środki antykoncepcyjne, takie jak Regulon, mają wskaźnik niepowodzenia wynoszący około 1% rocznie.

Tabletki Regulon pomagają regulować cykl menstruacyjny i zmniejszają związane z nim objawy. Spada również ryzyko zachorowania na raka endometrium i raka jajnika.

Głównym wskazaniem do ich stosowania jest antykoncepcja hormonalna.

Przeciwwskazania do stosowania Regulon

Niektóre z warunków, dla których Regulon może nie być odpowiedni, wymieniono poniżej. Jeśli masz jeden z tych wcześniej istniejących schorzeń, porozmawiaj ze swoim lekarzem o innych opcjach leczenia, które mogą być dla Ciebie odpowiednie.

Nie należy stosować tego leku, jeśli wiadomo, że dana osoba jest uczulona na etynyloestradiol, gestoden lub którąkolwiek z innych substancji zwanych “substancjami pomocniczymi” tego leku.

Bezwzględnie należy zrezygnować z leku, jeśli istnieje ryzyko powstania zakrzepu w tętnicy. Nie należy korzystać z tego leku, jeśli pacjentka ma lub miała zakrzep krwi w żyłach nóg, płuc lub gdziekolwiek indziej.

Lek jest przeciwwskazany, jeśli są problemy z krzepnięciem krwi, w tym niedobór antytrombiny III, niedobór białka C, niedobór białka S, lub nieprawidłowości w genie, który zawiera instrukcje dotyczące wytwarzania czynnika V Leiden.

Nie należy stosować tego leku nawet do kilku tygodni przed wejściem na salę operacyjną lub jeśli pacjentka nie będzie w stanie chodzić przez dłuższy czas.

Lek odradza się przy przebytym zawale serca, udarze, przy dusznicy bolesnej lub w trakcie przemijającego napadu niedokrwiennego.

Lek nie jest zalecany dla osób cierpiących na “migreny z aurą”.

Nie należy stosować leku w obecności guza. Na powstawanie i rozrost guza (np. nowotwór piersi lub narządów płciowych) może wpływać działanie hormonów płciowych zawartych w leku.

Lek nie jest odpowiedni dla osób w stanach chorobowych, takich jak ciężka cukrzyca z uszkodzeniem naczyń krwionośnych, bardzo wysokie ciśnienie krwi, nadmiernie wysokie stężenie tłuszczów we krwi (cholesterolu lub trójglicerydów), w hiperhomocysteinemii.

Nie stosuje się tego leku w przypadku ciąży lub podejrzenia, że jest się w ciąży.

Nie należy stosować tego leku z żółtaczką, wirusowym zapaleniem wątroby typu C oraz jeśli pacjent przyjmuje leki zawierające ombitaswir/parytaprewir/rytonawir i dazabuwir.

Ostrzeżenia dla leku Regulon

Stosowanie złożonych hormonalnych środków antykoncepcyjnych, takich jak Regulon, zwiększa ryzyko powstania zakrzepów krwi nawet dwukrotnie w porównaniu z niestosowaniem ich. W rzadkich przypadkach zakrzep może zablokować tętnicę i doprowadzić do choroby, co jest stosunkowo poważnym problemem. Mogą tworzyć się zakrzepy z zatorami określane jako “żylna choroba zakprzewo-zatorowa” i “tętnicze zaburzenia zakrzepowo-zatorne” – w zależności od miejsca.

Wyzdrowienie z zakrzepu krwi może nie być całkowite, a w rzadkich przypadkach skutki mogą być trwałe lub nawet śmiertelne. Ryzyko powstania szkodliwego zakrzepu krwi jest niewielkie.

Regulon, a ciąża

Nie należy przyjmować leku Regulon, jeśli pacjentka jest w ciąży lub podejrzewa, że jest w ciąży. Jeśli istnieje podejrzenie po przyjęciu leku, jak najszybciej należy skonsultować się z lekarzem. Ten produkt nie jest przeznaczony do użytku przez karmiące matki i dzieci poniżej 18 roku życia.

Regulon – efekty uboczne

Następujące objawy uboczne, choć niekoniecznie związane z działaniem, były często zgłaszane przez pacjentki przyjmujące Regulon (ponad 1% osób): nudności, bóle brzucha; ból piersi, tkliwość piersi. bóle głowy; zmiany nastroju, nastrój depresyjny; zwiększenie masy ciała.

Niezbyt często (mniej niż 1 na 100 osób) odczuły takie skutki uboczne jak: zmniejszenie popędu płciowego, powiększenie piersi, zatrzymanie płynów, wymioty, biegunka, migrena, wysypka, pokrzywka.

Regulon – interakcje

Regulon to substancja, która przedostaje się do krwi. W związku z tym jej działanie może być hamowane przez inne substancje. Najczęściej dotyczy to leków na padaczkę, gruźlicę i HIV/HCV.

Należy mieć na uwadze następujące leki przed rozpoczęciem terapii: prymidon, okskarbazepina, topiramat, felbamat, fenytoina, barbiturany, karbamazepina, ryfampicyna, inhibitory proteazy oraz nienukleozydowe inhibitory odwrotnej transkryptazy, gryzeofulwina, dziurawiec zwyczajny.

Jak uzyskać receptę online na Regulon?

Uzyskanie recepty online na Regulon jest proste. Wystarczy wizyta na stronie placówki medycznej SkyClinic, gdzie konsultanci przeprowadzą wywiad za pośrednictwem internetu i zdecydują o wypisaniu recepty. Po jej przepisaniu pacjentka może zamówić lek pod swój adres zamieszkania w dyskretnie zapakowanej paczce. Zamów e-receptę tutaj https://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Twoje dane osobowe przetwarzane są w celach marketingowych, statystycznych, autoryzacyjnych. Administratorem Twoich danych jest HAIRMED Sp. z o.o. oraz firmy z którymi współpracuje -Polityka Prywatności