+ 48 71 889 80 00

ul. Ołtaszyńska 71a | 53-034 Wrocław

Cerazette – recepta online

Tabletki Cerazette zawierają desogestrel w dawce 75 mikrogramów. Desogestrel jest syntetycznym progestagenem, podobnym do naturalnych hormonów progestagennych wytwarzanych przez organizm.Desogestrel działa głównie poprzez powstrzymywanie jajników przed comiesięcznym uwalnianiem jajeczka (owulacja). Zwiększa on również grubość naturalnego śluzu na szyjce macicy, utrudniając plemnikom przedostanie się z pochwy do macicy, jak również rozrzedza wyściółkę macicy (endometrium), utrudniając zagnieżdżenie się tam wszelkich skutecznie zapłodnionych jajeczek.

Cerazette –  skład

Substancją czynną jest: dezogestrel (75 mikrogramów). Pozostałe składniki to: krzemionka koloidalna bezwodna; skrobia kukurydziana; powidon; kwas stearynowy; hypromeloza; makrogol 400; talk; tytanu dwutlenek (E171); laktoza jednowodna.

Cerazette – dawkowanie

Najpierw należy zdecydować, o jakiej porze dnia będzie się przyjmować tabletki. Następnie należy przyjmować jedną tabletkę Cerazette każdego dnia o tej samej porze. Po zakończeniu opakowania należy od razu rozpocząć następne opakowanie, bez żadnej przerwy. Oznacza to, że będziesz przyjmować jedną tabletkę każdego dnia przez cały czas, również podczas miesiączki. Tabletki Cerazette można przyjmować z jedzeniem lub bez jedzenia. Przyjmowanie leku Cerazette można rozpocząć w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego. Jeśli rozpoczniesz przyjmowanie leku w 1 do 5 dniu miesiączki, będziesz od razu chroniona przed ciążą i nie będziesz musiała stosować dodatkowych metod antykoncepcji. Jeśli masz krótki cykl miesiączkowy (miesiączkujesz co 23 dni lub rzadziej), rozpoczęcie przyjmowania leku w dniach od 2 do 5 może nie zabezpieczyć Cię od razu, dlatego przez pierwsze dwa dni należy stosować dodatkową antykoncepcję.

Wskazania do stosowania Cerazette

Lek przeznaczony jest w szczególności dla kobiet, które z różnych względów nie mogą przyjmować środków antykoncepcyjnych zawierających estrogen.

Przeciwskazania do stosowania Cerazette

Lek Cerazette nie jest odpowiedni dla kobiet cierpiących na:

 • nieprawidłowe krwawienie z pochwy, które nie zostało zbadane przez lekarza;
 • raka piersi;
 • raka wątroby lub ciężką marskość wątroby;
 • poważną chorobę tętnic, np. taką, która spowodowała udar, dławicę piersiową lub zawał serca;
 • rzadkie zaburzenia metaboliczne zwane ostrymi porfiriami

Ostrzeżenia dla leku

Nie należy stosować leku Cerazette, jeśli u pacjentki występuje którykolwiek z wymienionych poniżej stanów. Jeśli którykolwiek z nich dotyczy pacjentki, należy powiedzieć o tym lekarzowi przed rozpoczęciem stosowania leku Cerazette. Lekarz może zalecić stosowanie niehormonalnej metody antykoncepcji. Jeśli u pacjentki występuje zakrzepica. Zakrzepica to tworzenie się skrzepu krwi w naczyniu krwionośnym naczyniu krwionośnym np. w nogach (zakrzepica żył głębokich) lub żył głębokich (zakrzepica żył głębokich) lub płuc (zatorowość płucna).

Cerazette a ciąża

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby zajść w ciążę w trakcie przyjmowania tabletek. Jeśli jednak tak się stanie, nie ma dowodów na to, że przyjmowane tabletki zaszkodzą dziecku. Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Cerazette, istnieje nieznacznie zwiększone ryzyko, że ciąża może rozwinąć się poza macicą (ciąża pozamaciczna). Ryzyko to jest większe w przypadku stosowania tabletek zawierających wyłącznie progestagen niż w przypadku innych metod antykoncepcji, ale i tak jest mniejsze niż w przypadku niestosowania żadnych metod antykoncepcji. Do objawów ciąży pozamacicznej należą nagłe lub nietypowe bóle brzucha, dlatego należy skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpią one podczas stosowania leku Cerazette, zwłaszcza jeśli nie wystąpiła miesiączka lub krwawienie było znacznie krótsze lub lżejsze niż zwykle.

Cerazette – efekty uboczne

Poniżej wymieniono niektóre działania niepożądane, które mogą być związane ze stosowaniem leku Cerazette. To, że dane działanie niepożądane zostało tutaj wymienione, nie oznacza, że wystąpi ono u każdego stosującego tę tabletkę antykoncepcyjną.

Potencjalne skutki uboczne:

 • zmiany w przebiegu miesiączki, w tym nieregularne krwawienia, częstsze lub rzadsze miesiączki, a czasami zatrzymanie miesiączki
 • zmiany nastroju, w tym uczucie przygnębienia
 • zmniejszony popęd płciowy
 • ból głowy
 • złe samopoczucie
 • trądzik
 • tkliwość piersi
 • przyrost wagi

Cerazette – interakcje

Przed rozpoczęciem stosowania leku Cerazette należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie, czy pacjentka przyjmuje już inne leki, ponieważ niektóre leki mogą powodować, że lek Cerazette będzie mniej skuteczny w zapobieganiu ciąży. Na przykład, jeśli pacjentka regularnie przyjmuje którykolwiek z poniższych leków, lek Cerazette prawdopodobnie nie będzie u niej skuteczny i konieczne będzie zastosowanie innej metody antykoncepcji:

 • niektóre leki przeciwpadaczkowe, takie jak karbamazepina, okskarbazepina, perampanel, fenobarbital, prymidon, fenytoina lub topiramat
 • niektóre leki na HIV, takie jak efawirenz, newirapina lub rytonawir
 • przeciwgrzybicza gryzeofulwina
 • modafinil na narkolepsję
 • antybiotyki na gruźlicę – ryfabutynę lub ryfampicynę
 • ziołowy środek leczniczy dziurawiec zwyczajny (Hypericum perforatum).

Jak uzyskac recepetę online na Cerazette?

Receptę online na Cerazette można zamówić za pośrednictwem Skyclinic, gdzie specjaliści po zbadaniu pacjentki będą mogli dobrać odpowiednie tabletki. Skyclinic to miejsce, gdzie dobro pacjentów jest najważniejsze. Zamów e-receptę tutaj https://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Twoje dane osobowe przetwarzane są w celach marketingowych, statystycznych, autoryzacyjnych. Administratorem Twoich danych jest HAIRMED Sp. z o.o. oraz firmy z którymi współpracuje -Polityka Prywatności