+ 48 71 889 80 00

ul. Ołtaszyńska 71a | 53-034 Wrocław

Azalia – recepta online

Azalia — skład

Azalia jest lekiem antykoncepcyjnym zawierającym dezogestrel jako substancję czynną oraz substancje pomocnicze takie jak laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, powidon K30, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy, all-rac-alga-tokoferol, alkohol poliwinylowy, dwutlenek tytanu (E171), makrogol 3000 i talk. Zatrzymuje on migrację plemników przez kanał szyjki macicy i hamuje dojrzewanie komórki jajowej

Azalia — dawkowanie

Lek jest dostępny w opakowaniu po 28 tabletek. Na listku leków przy każdej tabletce znajduje się symbol dnia tygodnia, w którym należy przyjąć lek, z drugiej strony pokazane są strzałki, zgodnie z którymi należy przyjmować lek. Należy przyjmować jedną tabletkę na dobę o stałej porze aż do wyczerpania zawartości opakowania i należy ją połknąć w całości, popijając wodą. Mogą wystąpić niewielkie krwawienia, nie należy przerywać antykoncepcji. Przy pobieraniu leku Azalia nie należy rozbić przerwy i nie należy czekać na wystąpienie krwawienia, od razu należy zacząć nowe opakowanie po skończeniu poprzedniego.

Przyjmowanie tabletek można przerwać w każdej chwili, skuteczność antykoncepcji hormonalnej kończy się w dniu zaprzestania przyjmowania tabletek.

Pierwsze opakowanie leku Azalia przy rozpoczynaniu antykoncepcji hormonalnej lub po ponad miesięcznej przerwie należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu (pierwszy dzień krwawienia), daje to najwyższą skuteczność antykoncepcyjną i nie trzeba stosować innych metod antykoncepcji. Przyjęcie tabletki pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu powoduje, że skuteczność antykoncepcji jest niższa i należy stosować dodatkowe formy antykoncepcji.

Po porodzie należy odczekać trzy lub cztery tygodnie przed rozpoczęciem brania leku Azalia, w przypadku późniejszego rozpoczęcia antykoncepcji należy stosować dodatkową metodę antykoncepcji przez pierwszy tydzień przyjmowania tabletek. Po poronieniu należy skonsultować się z lekarzem i stosować się do jego zaleceń.

Przy pominięciu tabletki przez okres mniejszy, niż 12 godzin od stałej pory skuteczność tabletki jest zachowana i należy ją wziąć jak najszybciej, pozostałe przyjmować o stałej porze. Przy czasie większym, niż 12 godzin skuteczność tabletki jest zmniejszona. Należy ją wziąć jak najszybciej, nawet jeśli to oznacza przyjęcie dwóch tabletek naraz.

Wskazania do stosowana Azalia

Lek jest przeznaczony dla kobiet chcących rozpocząć antykoncepcję hormonalną lub ją kontynuować. Przede wszystkim przeznaczony dla kobiet nietolerujących estrogenów i u kobiet karmiących piersią.

Przeciwskazania do stosowania Azalia

Uczulenie na dezogestel lub którąkolwiek z substancji pomocniczych, żylna choroba zakrzepowo-zatorowa, żółtaczka lub inne ciężkie choroby wątroby (do momentu, w którym parametry wątroby nie wrócą do normy), nowotwory zależne od hormonów płciowych i krwawienie z dróg płciowych o nieznanej przyczynie.

Ostrzeżenia dla Azalia

Należy poinformować lekarza o występowaniu nowotworu piersi lub wątroby (również w rodzinie), żylnej chorobie zakrzepowo-zatorowej, padaczce, cukrzycy (szczególnie tej z niszczeniem naczyń krwionośnych), gruźlicy, nadciśnieniu tętniczym, występowaniu (obecnie lub w przeszłości) ostudy. Lek zawiera laktozę, dlatego osoby z nadwrażliwością lub nietolerancją powinny zgłosić ten fakt lekarzowi.

Azalia a ciąża

Nie należy stosować leku w ciąży lub przy podejrzeniu ciąży. Gdy tylko pacjentka zorientuje się o możliwości ciąży, należy odstawić lek. Może być stosowany podczas karmienia piersią i nie wpływa on na ilość i jakość wydzielanego mleka. Małe ilości substancji czynnej mogą przenikać do mleka.

Azalia — efekty uboczne

Często pojawia się depresyjny nastrój i wahania nastroju, obniżenie libido, ból głowy i piersi, nudności i wymioty, trądzik, nieregularne krwawienia lub ich brak oraz zwiększenie masy ciała. Niezbyt często można zauważyć wydzielinę z pochwy, nietolerancję szkieł kontaktowych, wymioty, łysienie, bolesne krwawienia, powstawanie torbieli na jajnikach i zmęczenie. Do rzadkich efektów ubocznych należą alergiczne reakcje skórne (wysypka, pokrzywka), pojawienie się rumienia guzowatego oraz pojawienie się obrzęków naczynioruchowych (obrzęk twarzy, języka i gardła, w tym trudności w połykaniu i oddychaniu — konieczny pilny kontakt z lekarzem). Możliwe jest również pojawienie się wydzieliny z piersi.

Azalia — interakcje

Leku Azalia nie należy łączyć z lekami stosowanymi w leczeniu padaczki (np. prymidon, fenytoina, karbamazepina, okskarbazepina, felbamat, topiramat i fenobarbital), gruźlicy (ryfampicyna, ryfabutyna), zakażenia HIV (np. rytonawir, nelfinawir, newirapina, efawirenz), niektórych zakażeń bakteryjnych (np. klarytromycyna, erytromycyna), zakażeń grzybiczych (np. ketokonazol, itrakonazol, flukonazol), w leczeniu nadciśnienia, dusznicy i niektórych zaburzeń rytmu serca (diltiazem) oraz zakażenia wirusem zakażenia wątroby typu C (np. boceprewir, telaprewir). Nie należy również łączyć z preparatami zawierającymi dziurawiec zwyczajny.

Jak uzyskać receptę online na Azalia?

Jedną z placówek medycznych, które oferują wystawienie recepty online jest Skyclinic. Pomaga on kobietom, które chcą pozostać przy obecnej metodzie antykoncepcji i nie potrzebują konsultacji z lekarzem przedłużyć działanie antykoncepcji hormonalnej o kolejne miesiące. Skyclinic udziela szybkiej pomocy kobietom, które po skończeniu opakowania zorientowały się, że nie mają kolejnego opakowania leku Azalia, dzięki czemu mogą bez obaw kontynuować stosowanie antykoncepcji hormonalnej.  Zamów e-receptę tutaj https://www.skyclinic.pl/zabiegi/e-recepta/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Twoje dane osobowe przetwarzane są w celach marketingowych, statystycznych, autoryzacyjnych. Administratorem Twoich danych jest HAIRMED Sp. z o.o. oraz firmy z którymi współpracuje -Polityka Prywatności