+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

Skuteczny przeszczep włosów przy użyciu robota Artas

Przeszczepy włosów z zastosowaniem robota ARTAS 9X należą do zabiegów małoinwazyjnych, przeprowadzanych w trybie chirurgii jednego dnia. Czynność zabiegowa trwa od 4 do 6 godzin w zależności od wielkości przeszczepu. Pierwszego dnia po zabiegu zapraszamy na zmianę opatrunku oraz konsultację w celu sprawdzenia miejsca implantacji  przed wyjazdem z kliniki. Przeszczep fue metodą Artas jest obecnie najskuteczniejszą metodą przeszczepu włosów

PRZESZCZEP WŁOSÓW METODĄ FUE ARTAS

PODSTAWOWE INFORMACJE

 • CZAS ZABIEGU: 4 – 8 GODZIN
 • ZNIECZULENIE: TAK, MIEJSCOWE
 • KTO WYKONUJE ZABIEG: ROBOT W ASYŚCIE LEKARZA I ZESPOŁU MEDYCZNEGO
 • ZDOLNOŚĆ DO PRACY: NIE
 • SUGEROWANA SERIA (min-max ilość zabiegów): 1
 • CZAS OTRZYMANIA EFEKTÓW: 5-12 MIESIĘCY
 • OKRES REKONWALESTENCJI: 5 DNI

KONSULTACJA MEDYCZNA

Pierwszym etapem przygotowania do przeszczepu włosów  jest konsultacja medyczna w klinice:

 • Przedstawimy plan zabiegu z uwzględnieniem ilości graftów, zagęszczenia w wybranych obszarach oraz wyrysowaniem linii brzegowej włosów.
 • Omówimy ważne kwestie dotyczące zabiegu transplantacji włosów
 • Przeprowadzimy badanie jakości wlosów przy użyciu dermatoskopu
 • Przy pomocy systemu ARTAS HAIR STUDIO wykonamy wizualizację efektu 3D po zabiegu na podstawie Państwa zdjęć
 • W przypadku chorób skórnych zajmujemy się leczeniem dermatologicznym naszych pacjentów
 • Przeszczep włosów – opowiemy jak będzie przebiegał,czym są mieszki włosowe oraz jak wygląda proces gojenia

PRZEBIEG ZABIEGU PRZESZCZEPU WŁOSÓW

 • Przeszczep włosów może być wykonany u kobiet i mężczyzn
 • System automatycznie identyfikuje i wybiera najlepszej jakości włosy do przeprowadzenia przeszczepu włosów. Jednocześnie chroni cebulki włosowe przed naruszeniem ich naturalnej struktury. To jedyna obecnie metoda, która nie uszkadza mieszków włosowych przy pobraniu.
 • W drugim etapie procedury robot ARTAS 9X wykonuje serię nakłuć w obszarze biorczym. Jego praca sterowana jest komputerowo przez lekarza. Kontrolowane są parametry przeszczepu: odstępy między jednostkami mieszkowymi, właściwy kąt i głębokość nakłuć. Robot dostosowuje odpowiedni kąt wykonywanego nakłucia , dlatego jesteśmy w stanie dostosować kierunek wzrostu włosów.
 • Implantacja mieszków włosowych odbywa się przy pomocy zespołu medycznego.

ZALECENIA ZABIEGOWE PO PRZESZCZEPIE WŁOSÓW

 • Stosuj zalecone przez lekarza leki i maści przyspieszające gojenie
 • Nie dotykaj i nie drap skóry głowy z przeszczepionymi włosami
 • Pierwszego dnia po przeszczepie śpij w pozycji półsiedzącej z uniesioną głową
 • Od piątej doby po zabiegu pielęgnuj skórę głowy poprzez przelewanie jej letnią wodą od 2 – 3 razy dziennie
 • Od dziesiątej doby po zabiegu myj skórę głowy wraz z delikatnym jej masowaniem opuszkami palców
 • Przez kilka dni unikaj intensywnego wysiłku fizycznego i aktywności seksualnej
 • Nie susz włosów i nie używaj produktów do stylizacji w czasie zalecanym przez Twojego lekarza
 • Pamiętaj aby mieć lepsze efekty przeszczepu włosów stosuj się do zaleceń lekarza

EFEKTY

Po wykonaniu przeszczepu włosów na efekt należy poczekać nawet do roku.Mieszki włosowe rosną od 3 do nawet 14 miesiąca po transplantacji włosów. Podczas zabiegu
przeszczepiane grafty znajdują się w różnych fazach wzrostu włosa, dlatego mieszki włosowe w miejscu
implantacji stopniowo zwiększą swoje zagęszczenie.

Czego można spodziewać się po zabiegu ?

Przeszczep włosów wykonany robotem ARTAS 9X gwarantuje naturalny efekt zagęszczonych włosów w obszarze zakoli oraz korony głowy. Włosy wszczepiamy pod odpowiednim kątem, tak by cała fryzura wyglądała spójnie i estetycznie. Jedynie zabieg robotem ARTAS gwarantuje naturalny efekt po zabiegu, bez sztucznego efektu „lalki”

Metoda FUE ARTAS przeszczep włosów

Przeszczep włosów metodą FUE ARTAS to innowacyjna metoda transplantacji włosów, wykorzystujący inteligentnego robota ARTAS. Zabieg polega na wyselekcjonowaniu mieszków włosowych najlepiej nadających się do przeszczepu. Podczas transplantacji urządzenie nie uszkadza naturalnej struktury włosów. Decydując się na tą nowoczesną metodę można uzyskać naturalny efekt oraz znacznie zwiększyć ilość włosów, równomiernie osadzonych na całej głowie. Ponadto zabieg FUE ARTAS jest niezwykle dokładny, a okres rekonwalescencji wynosi około 5 dni. Przeszczep jest także wykonywany pod miejscowym znieczuleniem, dzięki czemu pacjent nie odczuwa żadnych dolegliwości bólowych.

Łysienie androgenowe, a przeszczep włosów

Łysienie androgenowe to utrata włosów uwarunkowana genetycznie, najczęściej występująca u mężczyzn. Decydując się na zabieg transplantacji włosów można skutecznie zapobiec wypadaniu włosów. Spowodowane jest to wszczepieniem nowych mieszków włosowych w obszar dotknięty łysieniem. Po pewnym czasie wyrosną nowe włosy i nie będą ponownie wypadać. Metoda ta sprawia, że gęste i zdrowe włosy mogą stać się możliwe do osiągnięcia i nie trzeba się martwić o nawracający problem z ich wypadaniem.

Przeszczep włosów - wskazania do zabiegu

Zabieg przeszczepu włosów metodą FUE ARTAS proponowany jest przede wszystkim pacjentom, których dotknęło łysienie androgenowe. Jest to rodzaj łysienia, który występuje głównie u mężczyzn, jednak często borykają się z nim również kobiety. Problem może się pojawiać już około 18-20 roku życia i prowadzić do poważnych kompleksów, a nawet epizodów depresyjnych. U pacjentów z łysieniem androgenowym bardzo ważna jest również świadomość o przyczynach ich choroby oraz możliwościach terapeutycznych. Ważne jest aby poza przeszczepem włosów włączyć leczenie tak aby zapobiegać dalszemu postępowaniu procesu.

Przygotowanie do transplantacji:

Zabieg transplantacji włosów nie wymaga specjalnego przygotowania do zabiegu. Przed przeszczepem należy wykonać zlecone w klinice badania medyczne. Transplantację włosów przeprowadzamy jedynie na włosach krótkich (skracamy włosy na całej głowie na wysokość 1,2 mm włosa), w dniu zabiegu personel medyczny przygotuje pacjenta do zabiegu.

Popularność przeszczepu włosów

W ciągu ostatnich kilku lat można zauważyć , że coraz więcej mężczyzn decyduje się na zabieg przeszczepu włosów. Jest to decyzja która może mocno wpłynąć na pewność siebie w kontaktach damsko męskich.

Przebieg zabiegu transplantacji włosów

Przed rozpoczęciem zabiegu, konieczna jest konsultacja medyczna. Na spotkaniu zostanie zaprezentowany plan zabiegu oraz zostaną szczegółowo omówione kwestie związane z przeszczepem włosów. Następnie zostanie przeprowadzone badanie dermatoskopowe mieszków włosowych. Końcowym etapem konsultacji jest wizualizacja 3D planowanego efektu oraz umówienie terminu zabiegu. Transplantacja rozpoczyna się rozpoznaniem i wyselekcjonowaniem najbardziej jakościowych mieszków włosowych przez system. Następnie robot ARTAS nakłuwa miejsca, gdzie zostaną przeszczepione włosy. Praca urządzenia jest komputerowo analizowana przez lekarza specjalistę. Szczegółowo kontrolowane są parametry nakłuć oraz odstępy między mieszkami włosowymi. Cały zabieg jest wykonywany w obecności personelu medycznego.

Jaka jest skuteczność przeszczepu włosów ?

W tej chwili biorąc pod uwagę, to że w trakcie zabiegu wykorzystywany jest robot Artas można przyjąć ,że efektywność zabiegu jest bardzo wysoka. Przeszczepione mieszki włosowe pozostają w skórze.  ponad 98 % proPrzeszczep włosów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu pacjent może komfortowo przejść przez operację.

W jakim wieku może być pacjent kwalifikujący się do przeszczep włosów metodą fue ?

Praktycznie każda osoba w wieku 18-60 nadaje się do przeprowadzenia zabiegu przeszczepu włosów. Przeszczep włosów metodą fue składa się z dwóch etapów – procesu ekstrakcji włosów oraz wszczepienia przeszczepów w skórę głowy pacjenta.

Czy nadaje się do wykonania zabiegu przeszczepu włosów ?

Tutaj w przypadku wątpliwości czy przeszczep włosów jest zabiegiem do, którego dana osoba się kwalifikuje zachęcamy do jak najszybszego kontaktu z naszymi trychologami.  W trakcie wstępnej analizy pacjent dowie się ile kosztuje przeszczep włosów oraz jak przebiega proces gojenia . W naszej klinice w przeciwieństwie do klinik Tureckich , przeszczep włosów wykonywany jest przez kilkuosobowy doświadczony zespół.

Czy przeszczepione włosy mogą wypaść?

Zrobiłeś przeszczep włosów i zastanawiasz się co będzie działo się z nowymi włosami ? Na ogół proces wygląda tak ,że przez 3 miesiące włosy rosną a następnia etapami wypadają. Nie należy w żaden sposób obawiać się tego zjawiska.

Czy przeszczep włosów jest bezpieczny ?

Do wykonania zabiegu przeszczepu włosów przystępuje doświadczony zespół lekarsko-pielęgniarski. W trakcie trwania zabiegu pacjent jest pod opieką najwyższej jakości.  Na zespół w ciągu ostatnich 3 lat wykonał  przeszczep włosów ponad 2 tysiące razy. Doświadczenie wpływa na proces gojenia skóry u pacjenta. Jako jedna  z nielicznych klinik  w Polsce wykonujemy robotyczne przeszczepy włosów.

 

 

Co to przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to zabieg zagęszczający włosy w naturalny sposób, transplantując grafty pacjenta. Zabieg polega na zmianie położenia mieszków włosowych z obszaru potylicy i boków głowy, w miejsce łysienia androgenowego. Transplantacja włosów jest zabiegiem leczniczym, to jedyny sposób na odzyskanie włosów odpornych na łysienie androgenowe. Przeszczep włosów jest zabiegiem chirurgii jednego dnia, odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Kiedy można zrobić przeszczep włosów?

Przeszczep włosów można wykonać praktycznie zawsze. Zabiegi realizowane są cały rok. Przy planowaniu transplantacji należy uwzględnić zalecenia lekarza. Trzeba pamiętać o zakazie noszenia nakrycia głowy, przemęczania się, korzystania z basenów czy saun itp. Nie ma ograniczeń wiekowych. W przypadku dzieci, potrzebna jest zgoda rodzica, w przypadku osoby w podeszłym wieku kwalifikacją do zabiegu będzie wyłączanie stan zdrowia.

Gdzie zrobić przeszczep włosów forum?

Przeszczep włosów najlepiej wykonać w klinikach, które posiadają wykwalifikowany zespół medyczny z wieloletnim stażem w tej branży. Na forach dotyczących przeszczepu włosów, znajdziemy, głównie sponsorowane wpisy, które stanowią niewiarygodne źródło informacji. Najlepszym sposobem na wybór najlepszej kliniki jest samodzielne porównanie opinii pacjentów na Google Maps.

Transplantacja włosów – na czym polega i na co zwrócić uwagę?

Zabieg, jak wskazuje nazwa metody, którą wykonywany jest przeszczep włosów (z ang. Follicular Unit Extraction, czyli wydobycie pojedynczej jednostki), polega na pobraniu jednostek mieszkowo-włosowych, przygotowaniu mieszków włosowych do implantacji (selekcjonowanie pod kątem mnogości) i kolejno wszczepieniu we wcześniej przygotowany obszar biorczy.

Należy zwrócić uwagę, jaką metodą wykonuje się zabiegi przeszczepu włosów w danej klinice. W Sky Clinic we Wrocławiu i Warszawie pracują podczas procedur kilkuosobowe zespoły zabiegowe. Lekarz oraz doświadczone zespoły pielęgniarskie.

W jakim wieku może być pacjent kwalifikujący się do przeszczep włosów metodą FUE ?

Kwalifikacja pacjenta to zawsze kwestia indywidualna. Pacjenci mają potrzeby niezależnie od wieku. Nie podajemy ograniczeń wiekowych. Każdy ma szansę na nową fryzurę, jeśli tylko sytuacja zdrowotna pacjenta pozwoli na wykonanie zabiegu, po przejściu kwalifikacji.

W sytuacji, gdy są to pacjenci poniżej 18 roku życia, zdecydowanie zaleca się osobistą konsultację w klinice.

Gdzie przeszczepić włosy?

Najlepsze są kliniki z największym doświadczeniem. Dla największej pewności uzyskania satysfakcjonującego efektu najlepiej szukać placówek dedykowanych zabiegom przeszczepu włosów. Gdy klinika skupia się głównie na transplantacji, priorytetowy jest dla niej rozwój o najnowsze technologie. Dzięki dużej ilości zrealizowanych zabiegów uzyskiwane są najlepsze efekty.

Jaki lekarz przeszczep włosów?

Lekarz z wykształceniem transplantologicznym z największym doświadczeniem jest najlepszym wyborem. Specjaliści w Turcji robią tysiące zabiegów, lecz przez brak odpowiedzialności lekarskiej można narazić się na niebezpieczeństwo i w razie niepożądanych efektów nie mieć prawa do roszczeń.

Co zamiast przeszczepu włosów?

Mezoterapia różnymi produktami, farmakologia, wcierki to inne sposoby na wypadające włosy. Nigdy jednak nie przyniosą tak spektakularnych efektów jak zabieg przeszczepu włosów. Są dedykowane bardziej do celów stymulacji cebulek lub spowolnienia wypadania. Ich działanie nie cofnie znacząco lat w których fryzura się przerzedzała.

Przeszczep włosów ile graftów?

Przeszczep włosów to zabieg szyty na miarę potrzeb pacjenta. Oczekiwania i możliwości są u każdego kwestią indywidualną. Widoczne zagęszczenie rozpoczyna się już od 1000 graftów. Im większy ubytek tym większe zapotrzebowanie graftów. Przy zakresach powyżej 3500 graftów przeszczepianych rośnie ryzyko oraz trudność zabiegu.

Jak działa przeszczep włosów?

Przeszczep włosów metodą FUE polega na przeniesieniu całych zespołów włosowych – graftów ze strefy dawczej (tył głowy – potylica), gdzie są one najmocniejsze i najlepszej jakości na obszary podatne na wypadanie – skalp/korona głowy/zakola. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Zabiegi przeszczepiania włosów w Warszawie - gdzie najlepiej?

Najlepsze są kliniki z największym doświadczeniem. Dla największej pewności uzyskania satysfakcjonującego efektu najlepiej szukać placówek dedykowanych zabiegom przeszczepu włosów, które działają na rynku najdłużej. Dzięki dużej ilości zrealizowanych zabiegów uzyskiwane są najlepsze efekty. Wiodące placówki w woj. Mazowieckim: SkyClinic, Dr Turowski- klinika przeszczepu włosów.

Jak się robi przeszczep włosów?

Przeszczep włosów jest zabiegiem chirurgii jednego dnia, zwykle zabieg zajmuje 5– 8 godzin. Czynność polega na przeniesieniu mieszków włosowych z obszaru potylicy w miejsce łysienia androgenowego. Obszar pobrania mieszków włosowych wyznacza lekarz, wytyczając granice obszaru przeszczepu włosów. Mieszki włosowe są w trakcie zabiegu przechowywane w odpowiednich warunkach (temperatura, nawilżenie, selekcja). Pacjent w tym czasie jest znieczulony miejscowo, nie odczuwa bólu.

Jak wygląda przeszczep włosów?

Przeszczep włosów wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, zabieg jest bezbolesny. W pierwszym etapie pobierania mieszków włosowych pacjent znajduje się w pozycji leżącej, następnie od momentu wykonaniu nakłuć pacjent przechodzi do pozycji półleżącej i w tej pozycji kończymy zabieg. Podczas przeszczepu włosów można wykonywać przerwy, a pacjenci zwykle słuchają muzyki, oglądają filmy lub rozmawiają z zespołem medycznym.

Przeszczep włosów skąd?

Obszarem z którego pobiera się grafty jest miejsce potylicy oraz obszar nad uszami pacjenta. Lekarz wyznacza w dniu zabiegu miejsce poboru mieszków włosowych (donoru), tak by pobrane implanty były genetycznie odporne na łysienie androgenowe. W tym typie wypadania włosów zawarty w mieszkach dihydrotestosteron sprawia, że włosy pacjentom wypadają. Od lat wiemy, że przeszczep włosów jest jedyną skuteczną i zarazem naturalną opcją zagęszczenia włosów, której wynik jest przewidywalny dla lekarza i pacjenta.

Gdzie najtaniej przeszczep włosów?

Najtaniej można wykonać przeszczep włosów na terenie Azji (Turcja, Tajlandia, Indie, Mongolia) natomiast jakość i efekt zabiegu jest wątpliwy, w porównaniu do standardu europejskiego przeprowadzania zabiegów medycznych. Dla przykładu w Turcji można poddać się transplantacji włosów w kwocie od 15 000 zł w, biorąc pod uwagę wartość euro na poziomie 4,75 zł. W krajach europejskich prym w przeszczepie włosów wiedzie Polska, gdzie ceny uzależnione są od doświadczenia kliniki, a zabieg metodą FUE manual można wykonać w kwocie od 18 000 zł do około 27 000 zł.

Jaki koszt przeszczepu włosów?

Koszt przeszczepu włosów jest uzależniony od wielu czynników, kliniki stosują wycenę na podstawie zakresu zabiegowego, metody, gęstości włosów oraz dodatkowych technik np. Unshaven (zabieg bez golenia włosów). Zabieg transplantacji włosów metodą FUE manual w Polsce kosztuje od 18 000 – 27 000 zł. Zabieg transplantacji włosów metodą FUE manual w Azji (Turcja, Mongolia, Indie, Tajlandia) kosztuje ok. 15 000 zł.

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów to mało inwazyjny zabieg, pozwalający cieszyć się gęstymi włosami i równomiernym owłosieniem bez ubytków. Jest to dobre rozwiązanie zarówno dla osób, które całkowicie utraciły włosy, jak i tych chcących zagęścić włosy na głowie czy brodzie. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw pacjentom, którzy chcą pozbyć się dyskomfortu związanego z przedwczesnym łysieniem lub włosami utraconymi przez zdarzenia losowe. Pierwsze efekty zabiegu widać już po kilku tygodniach, a pacjent nie musi martwić się długą i uciążliwą rekonwalescencją.

Kto wykonuje przeszczep włosów?

Przeszczep włosów przeprowadza lekarz w asyście zespołu medycznego składającego się z 3-5 pielęgniarek. Skład zespołu medycznego ma duże znaczenie dla finalnego efektu po zabiegu, ponieważ im szybciej i dokładniej wykonuje się czynności, tym lepsze rezultatyuzyskuje pacjent. Zazwyczaj niska cena zabiegu oznacza, zmniejszenie ilości osób uczestniczących w zabiegu, należy pytać o doświadczenie i ile osób będzie wykonywało zabieg, zanim wybierzecie klinikę przeszczepu włosów.

Kiedy przeszczep włosów?

Przeszczep włosów należy wykonać w czasie kiedy ubytek włosów na zakolach czy koronie głowy jest już widoczny i zaczyna zwracać uwagę naszych znajomych czy rodziny. Specjaliści uważają, że lepszym rozwiązaniem jest wykonać zabieg w młodym wieku (19 – 35 lat), ponieważ wówczas pacjenci rozpoczynają dbać o hamowanie łysienia i tym samym uzyskują bardziej spektakularny efekt po zabiegu.

Przeszczep włosów gdzie najlepiej?

Przeszczep włosów najlepiej jest wykonać w rekomendowanej klinice, gdzie zespół medyczny posiada duże doświadczenie, czyli co najmniej 5 lat w branży. Wybierając klinikę przeszczepu włosów warto jest zapoznać się z opiniami klinik (ilość opinii i ilość gwiazdek). Najbardziej obiektywne i rzetelne opinie znajdziemy w Google Maps. Każda doświadczona klinika przeszczepu włosów powinna mieć w swoim portfolio co najmniej 40 zdjęć pacjentów z efektem zabiegu transplantacji włosów. Warto jest również zrobić wywiad telefoniczny z kliniką: ile zabiegów wykonał lekarz oraz ile osób wykonuje zabieg transplantacji włosów, ponieważ czas trwania zabiegu jest ściśle związany z jakością zabiegu, a później zadowoleniem pacjenta po zabiegu.

Jaki przeszczep włosów?

Przeszczep włosów najlepiej jest wykonać metodą pojedynczego pobrania mieszków włosowych, tak by uniknąć powstania blizn w miejscach zabiegu. Metoda FUE manual to bezpieczny i skuteczny sposób na odzyskanie fryzury w miejscach oddziaływania łysienia androgenowego. Dzięki tej technice można uzyskać największe zagęszczenie graftów/cm2, a przy tym zachować estetyczny wygląd miejsca donoru (potylicy i obszar nad uszami).

Przeszczep włosów jakie sa?

Przeszczep włosów można wykonać na wiele sposobów, najpopularniejszą z technik jest metoda FUE manual, gdzie dodatkowo doświadczone kliniki wykonują zabieg z możliwością zachowania długich włosów w miejscu implantacji graftów (bez golenia włosów w miejscu góry głowy). Techniki używane na teranie Europy: FUE manual, FUE ARTAS, DHI, Unshaven. STRIP, Safer.

Przeszczep włosów kiedy efekty?

Efekt przeszczepu włosów powstaje od 5 do 12 miesiąca po wykonaniu zabiegu. W tym czasie fryzura pacjenta stopniowo się zagęszcza. Proces odrastania włosów przeszczepionych rozpoczyna się około 3 miesiąca po transplantacji włosów. Efekt finalny pełnego zagęszczenia fryzury powstaje rok po przeszczepie włosów, to dobry moment na porównanie efektu przed i po transplantacji włosów.

Przeszczep włosów ile się goi?

Czas gojenia się ran jest uzależniony od metody transplantacji włosów. Najszybszy czas gojenia ran jest po punktowym pobraniu graftów przy metodzie FUE manual i FUE z wykorzystaniem robota ARTAS. Miejsce zabiegu przy metodzie FUE manual i FUE ARTAS goi się od 7 do 14 dni. Czas rekonwalescencji przy metodzie STRIP (wycięcie skóry włosami z obszaru donoru) wynosi od 3-6 tygodni. Niektóre kliniki oferują pacjentom pakiet zabiegów wspomagających regenerację obszaru zabiegowego, by usprawnić proces gojenia się ran.

Blizny po przeszczepie włosów — czy metoda WAW FUE zostawia nieestetyczne ślady na skórze głowy?

Wykonanie zabiegu metodą FUE gwarantuje zniwelowanie śladów pozostałych po przeszczepie. Grafty pobierane są poprzez małe nakłucia, dzięki czemu pacjent szybko się goi i wraca do pełnej aktywności. W efekcie powstaje jaśniejszy punkt po pobraniu, który z łatwością maskuje się już poprzez paro-milimetrowe, odrastające włosy.

Skąd pobieramy włosy do transplantacji?

Do transplantacji pobieramy mieszki włosowe z obszaru potylicy, odpornego na działanie androgenów – hormonów odpowiedzialnych za łysienie androgenowe. Dzięki temu mamy pewność, że przeszczepione mieszki włosowe zostają z pacjentami na zawsze.

Zabiegi przeszczepiania włosów w Warszawie – gdzie najlepiej?

Najlepiej wybrać najbardziej doświadczonych specjalistów.Najlepiej wybrać klinikę specjalizującą się w danej dziedzinie. W tym wypadku w transplantacji włosów.

SkyClinic Wrocław oraz Warszawa specjalizują się w leczeniu łysienia androgenowego u pacjentów

Sky Clinic Wrocław oraz Sky Clinic Warszawa. To największe kliniki w Polsce i tej części Europy. W Sky Clinic wykonywanych jest najwięcej zabiegów przeszczepów włosów miesięcznie.

Zauważyłeś, że linia Twoich włosów powoli się cofa?

Skontaktuj się ze specjalistą z zakresu trychologii. Umów się na konsultację z trychologiem w celu zapobiegania dalszemu wypadaniu włosów.Skontaktuj się ze Sky Clinic we Wrocławiu lub Warszawie.

Przeszczep włosów jakie badania?

Do kwalifikacji do zabiegu potrzebne jest wykonanie morfologii krwi, wykazu chorób zakaźnych, hormonów tarczycy, glukozy- cukier. Lekarz może zlecić zwiększoną diagnostykę w zależności od wyników wcześniej przeprowadzonego wywiadu medycznego oraz rodzinnego.

Ile kosztuje przeszczep włosów w Turcji?

 Podawane ceny zaczynają się od 2000 euro. Należy jednak wnikliwie sprawdzić składowe oferty. Loty, leki, nocleg ,transfery to dodatkowe koszty oraz stres. Przy korzystnych cenowo ofertach często proponowana usługa okrojona jest w mniej liczny i mniej doświadczony zespół oraz nieprzyzwoite warunki.

Kto miał przeszczep włosów?

Zabieg transplantacji włosów ze względu na swoją efektywność to popularny zabieg wśród sław. Wielu celebrytów ukrywa jednak fakt o wykonaniu zabiegu. Zabiegi można podzielić na te nieudane (najczęściej te wykonywane na terenie Azji np. w Turcji- przykładem może być Radosław Majdan) oraz udane. Do najbardziej rozpoznawanych zachwycających efektów należą:
– Elon Musk
– Kuba Wojewódzki
– Marek Włodarczyk
– Krzysztof Gójdź

Przeszczep włosów jak długo trwa?

Sama procedura zabiegowa zajmuje parę godzin ok 6-8. Czas rekonwalescencji to ok 2 tygodni. Przez pierwsze 3 dni przeszczepione cebulki się wrastają, to czas w którym powinniśmy poświęcać dbaniu o głowę najwięcej uwagi.

Przeszczep włosów jak wygląda zabieg?

Zabieg przeszczepu włosów metodą FUE, to paru – godzinna procedura. Zabieg gwarantuje satysfakcjonujący efekt, bez bólu i bez blizn. Jest to najbardziej nowoczesna metoda. Na przeszczep składają się 3 etapy: 1. Przygotowanie: zaprojektowanie linii zabiegowej, skrócenie włosów oraz podanie znieczulenia 2. Pobór potrzebnej ilości cebulek (graftów) 3. Ekstrakcja cebulek w kanały/kieszonki wykonane na obszarze wymagających zagęszczenia (stefa biorcza).

Ile kosztuje przeszczep włosów w Polsce?

Koszty ustalane są na podstawie zakresu zabiegu. Średnia cena przeszczepu włosów to 18 000zł. Kliniki proszą o wysyłanie zdjęć lub odbycie konsultacji. Na podstawie potrzeb ustalane są ceny.

Efekty przeszczepu włosów - galeria

Po 12 miesiącach, 1 zabiegu, 2300 graftów

Po 12 miesiącach, 1 zabiegu, 2300 graftów

Sky_N04_2480_FUE-1

Po 12 miesiącach, 1 zabiegu, 2300 graftów

Sky_N04_2480_FUE_V3-1

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2100 graftów

Po 11 miesiącach, 1 zabieg, 2500 graftów

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2100 graftów

Po 10 miesiącach, 1 zabieg, 2200 graftów

Po 10 miesiącach, 1 zabieg, 2200 graftów

Po 10 miesiącach, 1 zabieg, 2200 graftów

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2100 graftów

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2100 graftów

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2100 graftów

Po 14 miesiącach, 1 zabieg, 2600 graftów

Po 12 miesiącach, 1 zabieg, 2600 graftów

Po 12 miesiącach, 1 zabieg, 2400 graftów

Po 10 miesiącach, 1 zabieg, 2200 graftów

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2070 graftów

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2800 graftów

Po 24 miesiącach, 2 zabiegi, 5300 graftów

Po 24 miesiącach, 2 zabiegi, 5300 graftów

Po 10 miesiącach, 1 zabieg, 3000 graftów

Po 20 miesiącach, 2 zabiegi, 4200 graftów

Po 8 miesiącach, 1 zabieg, 2800 graftów

Po 20 miesiącach, 2 zabiegi, 4800 graftów

Po 12 miesiącach, 1 zabieg, 2400 graftów

Po 20 miesiącach, 2 zabiegi, 4950 graftów

Po 12 miesiącach,1 zabieg, 3200 graftów

Po 22 miesiącach, 2 zabiegi, 5200 graftów

Po 22 miesiącach, 2 zabiegi, 5200 graftów

Po 12 miesiącach,1 zabieg, 2400 graftów

Po 28 miesiącach, 3 zabiegi, 6700 graftów

Po 28 miesiącach, 3 zabiegi, 6700 graftów

Po 12 miesiącach, 1 zabieg, 2700 graftów

Po 12 miesiącach, 1 zabieg, 2350 graftów

Po 28 miesiącach, 3 zabiegi, 6700 graftów

Po 12 miesiącach, 1 zabieg, 2350 graftów

Po 18 miesiącach, 2 zabiegach, 4500 graftów

Po 18 miesiącach, 2 zabiegach, 4500 graftów