+ 48 71 889 80 00

Wrocław -->> ul. Ołtaszyńska 71a |||| Warszawa -->> ul, Marconich 3

NASZ ZESPÓŁ

Klinika SkyClinic, jak i jej personel, wyróżnia się na tle innych placówek o podobnej ofercie nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Świadczyć o tym może status „Diamentowej kliniki”, który został jej przyznany przez system ARTAS USA.  Ponadto personel kliniki wyróżnia się prowadzeniem szkoleń z transplantacji włosów dla innych lekarzy. Pacjent przychodzący do SkyClinic będzie pod opieką specjalistów nie tylko z zakresu transplantacji włosów, ale także chirurgii plastycznej, medycyny estetycznej oraz kosmetologii.

Dr Artur Kucharski

Specjalista ginekolog
Lekarz, ginekolog od 2009 roku związany również z medycyną estetyczną.  Przeprowadził tysiące zabiegów z zakresu chirurgii estetycznej żeńskich narządów płciowych, w tym labioplastyki. Wykonuje zabiegi histeroskopowe, a także przy użyciu  laparoskopu o rozdzielczości 4K, zabiegi laparoskopowe w takich chorobach jak mięśniaki macicy, torbiele jajników, endometrioza,  rekonstrukcja jajowodów, a także w ginekologii onkologicznej.  W roku 2012 jako jeden z pierwszych lekarzy w Polsce, po szkoleniach u światowej sławy doktora Reda Alinsoda z Kalifornii w USA, opublikował w czasopiśmie ogólnopolskim artykuły na temat ginekologii estetycznej i nowoczesnych metod leczenia. We Wrocławiu jest jednym z prekursorów zabiegów z zakresu w ginekologii estetycznej.

Aleksandra Janiak

Lekarzy medycyny estetycznej.

Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, absolwentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu z medycyny estetycznej o specjalności „Estetyka Twarzy”. Członkini Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anty – Aging. Stale rozwija swoje umiejętności uczestnicząc w wielu kursach i sympozjach. W pracy z pacjentem jej zasadą jest naturalny efekt i komfort wykonywanych zabiegów.

Odkąd pamiętam chciałam być lekarzem. Ukończyłam liceum im. K.K. Baczyńskiego z bardzo dobrym wynikiem z egzaminów maturalnych a zdanie egzaminów wstępnych na Akademię Medyczną we Wrocławiu rozpoczęło moją przygodę z tym pięknym miastem. Po ukończeniu studiów, zdaniu egzaminu państwowego i otrzymaniu prawa wykonywania zawodu zaczęłam zdobywać wiedzę z zakresu medycyny estetycznej. Zaczynałam od szeregu szkoleń teoretycznych i praktycznych, kończących się certyfikatem uprawniającym do wykonywania konkretnych zabiegów a 18.05.2019 obroniłam pracę dyplomową „Niechirurgiczna korekta nosa w poprawie estetyki twarzy” uzyskując wpis specjalności medycznej w prawie wykonywania zawodu.

W czasie swojej drogi rozwoju w medycynie estetycznej i Anty-Aging  przechodziłam przez wszystkie stopnie zdobywania wiedzy.  Będąc lekarzem, znajomość anatomii twarzy towarzyszyła mi od zawsze, jednak w medycynie estetycznej jest ona punktem wyjścia dla bezpieczeństwa przeprowadzanych zabiegów i ich skuteczności.  Zaczynałam od zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało, peelingów medycznych, przez mezoterapię, podstawowe techniki  iniekcji kwasu hialuronowego, techniki zaawansowane, wolumetrie i modelowanie. W przypadku toksyny botulinowej również zdobyłam wszystkie stopnie zaawansowania. Posiadam umiejętności z zakresu iniekcji biostymulatorów tkankowych, komórek macierzystych i preparatów krwiopochodnych, lipolizy, nici PDO oraz liftigujących, Pracuję też na alternatywnych wypełniaczach skórnych takich jak karboksymetyloceluzoza zawarta w preparatach Erelle i agaroza pod postacią produktów Algeness, dzięki temu mogę pomagać pacjentom uczulonym na jad owadów błonkoskrzydłych lub z szybkim metabolizowaniem kwasu hialuronowego. Zajmuję się również laseroterapią laserem Fotona.

Dokładność, precyzja i doświadczenie pozwoliły mi rozwijać się w zakresie transplantacji włosów. Zajmuję się diagnozowaniem i leczeniem wypadania włosów. Prowadzę leczenie farmakologiczne, miejscowe oraz zabiegi stymulujące włosy i skórę głowy. Stosuję mezoterapię autologicznymi preparatami z krwi, komórkami macierzystymi CGF, iPRF, osoczem bogatopłytkowym oraz koktajlami stymulującymi zawierającymi składniki dobrane odpowiednio dla potrzeb w skóry głowy.  Zajmuję się transplantacją włosów metodą FUE manual oraz FUE ARTAS. Przeszczepiam mieszki włosowe na głowie, na brodzie jak również brwi.

Transplantacja włosów jest jedynym sposobem na obniżenie zakoli, obniżenie linii włosów, uzupełnienie ubytków włosów na głowie w miejscach zupełnie ich pozbawionych. Zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Stawiam na naturalne efekty zabiegu. Przeszczep włosów  metodą FUE (Follicular Units Extraction) jest zabiegiem chirurgii jednego dnia. Polega na pobraniu graftów (mieszków włosowych) z okolicy tyłu głowy pojedynczo, bez wycinania skóry i bez pozostawiania blizny jak w przypadku metody strip i po uprzednim wyselekcjonowaniu wszczepienie w miejsce biorcze. W okolicy biorczej znajdują się jedynie włosy odporne na działanie androgentów, dzięki czemu po przeszczepie w miejsce biorcze rosną one całe życie. Zabieg FUE jest jednyą z najmniej inwazyjnych metod transplantacji włosów. Czas gojenia jest bardzo krótki. Do przeszczepu wykorzystywane są dwie metody na których pracuję. Pierwszą jest robot ARTAS. Przeszczep z użyciem robota ARTAS to aktualnie najnowocześniejsza metoda transplantacji włosów na świecie, która dzięki technologii Artas Hair Studio jako jedyna ze wszystkich metod transplantacji daje możliwość zaprojektowania Pacjentom ich  przyszłych fryzur dzięki zdjęciom wykonanym w klinice i naniesieniu na ich potrzebnej ilości graftów.

Podczas zabiegu robotem Artas 9 x wykorzystywane są technologie algorytmów sztucznej inteligencji aby wybrać najlepsze i najzdrowsze zespoły mieszków włosowych. System ARTAS posiłkuje się obrazowaniem cyfrowym aby zapewnić precyzję analizowania włosów pod kątem ich najważniejszych cech. Kolejnym czynnikiem przemawiającym za najwyższą skutecznością zabiegów wykonywanych robotem Artas jest system widzenia stereoskopowego, który dzięki wysokiej rozdzielczości sprawdza każdy  pobierany mieszek włosowy. Obrazowanie cyfrowe użyte przez system ARTAS zapewnia dokładność obliczeń i mapowania cech mieszków włosowych . Wszystkie użyte  technologie wpływają na końcowy efekt zabiegu i jakość przyszłej fryzury.  Już  w kilka miesięcy po zabiegu włosy rosną w miejscu biorczym. Ogromną zaletą robota jest także fakt, iż nie odczuwa on zmęczenia i pracuje z taką samą dokładnością i  szybkością  przez cały czas trwania zabiegu.  Obszar dawczy czyli ten z którego pobierane są mieszki włosowe wygląda po zabiegu naturalnie i najczęściej fakt wykonania zabiegu jest na tym obszarze jest niewidoczny. Pacjent może liczyć na naturalny wygląd i fryzurę.

W przypadku metody FUE manual, mieszki włosowe są pobierane przez lekarza w znieczuleniu miejscowym za pomocą specjalnej maszynki wyposażonej w ostrą sztancę (punch). Wycinane są pojedyncze mieszki włosowe. Pacjent w pierwszym etapie zabiegu leży w wygodnej pozycji na brzuchu a w drugim w pozycji siedzącej. Lekarz podczas całego zabiegu pracuje w bardzo dużym powiększeniu, co daje mu możliwość wybrania tylko najlepszych graftów. Pobierane są zarówno pojedyncze jak i podwójne czy potrójne zespoły mieszkowe. Wyspecjalizowany zespół pielęgniarski selekcjonuje, analizuje i przygotowuje pobrane zespoły mieszkowe pod mikroskopem, gwarantując tym samym znakomitą jakość wszczepianych graftów. Miejsce biorcze, w które będą przeszczepiane pobrane grafty uprzednio jest znieczulane miejscowo. W następnym etapie przygotowywane są otwory w których będą umieszczane zespoły mieszkowe (grafty). W zależności o położenia pozostałych włosów, kąta pod którym rosną, jesteśmy w stanie nadać im taki sam kierunek i uzupełnić brakujące włosy w taki sposób aby wygląd był jak najbardziej naturalny. Praca w znakomitym zespole daje pacjentom możliwość uzyskania jak najlepszych wyników pozabiegowych. Pacjenci objęci są opieką jeszcze długo przed wyznaczoną datą zabiegu oraz długo po nim.  Podczas całej procedury transplantacji cały zespół czuwa nad pacjentem. Pomimo kilkugodzinnego czasu w sali zabiegowej są planowane przerwy dla pacjenta, zapewniony posiłek, napoje. Zajmuję się leczeniem pacjentów zarówno zakwalifikowanych do transplantacji włosów jak i po zabiegu oraz pacjentami którzy przychodzą do nas na wczesnym etapie łysienia. Stosuję różne substancje do mezoterapii skóry głowy. Komórki macierzyste CGF, firynę bogatopłytkową, osocze bogatokomórkowe, koktajle witaminowe i peptydami.

Do każdego pacjenta podchodzę bardzo indywidualnie. Najbardziej zależy mi na zadowoleniu pacjentów i naturalnych efektach swojej pracy. Pacjenci na każdym etapie współpracy mają możliwość zadawania pytań. Każdy element mojego działania jest zawsze w zrozumiały sposób im przedstawiony. A dzięki pełnemu zaangażowaniu w swoją pracę i to, że przede wszystkim jest ona moją pasją, pacjenci darzą mnie wielkim zaufaniem i są bardzo zadowoleni z rezultatów.  Dzięki synergii działania prewencyjnego, możliwości leczenia farmakologicznego i z zakresu medycyny estetycznej oraz procedury transplantacji mam możliwość opieki nad pacjentem na każdym etapie.

Aleksandra Janiak
Jadwiga Muszalska

Dr n. med. Jadwiga Muszalska

lekarz

W Sky Clinic jest specjalistą wykonującym zabiegi transplantacji włosów. Odbyła prestiżowe szkolenie w Klinice Transplantacji Włosów w Tbilisi w Gruzji, które ukończyła jako jedna z najlepszych kursantek, zachwycając specjalistów w tej dziedzinie. Jej prace stanowiły reklamę Kliniki w Tbilisi i były transmitowane na żywo w mediach społecznościowych. Z niezwykłą precyzją przeprowadza zabiegi metodą FUE Manual, a także z użyciem robota FUE Artas. Pomaga w poprawie wyglądu fryzury, zarówno gdy ubytek włosów dotyczy powierzchni zakoli, szczytu głowy oraz gdy rekonstrukcji wymaga korona głowy, czy wszystkie te obszary jednocześnie. Wykonuje transplantacje włosów różnych obszarów ciała Body Hair Transplantation – w tym rekonstrukcje brwi czy brody, także rekonstrukcje ubytku włosów w bliznach pourazowych. Jest uzdolnioną lekarką traktującą zabiegi transplantacji włosów jak sztukę, wkładając w nie całe zdolności, serce i artyzm. Niezwykle dba o naturalne rezultaty, zgodnie z oczekiwaniami pacjenta. Służy pomocą i radą w projektowaniu linii włosów, a także kształtu brwi czy brody, aby uzyskać efekty jak najbardziej satysfakcjonujące dla Pacjenta.

Dr Muszalska zdobyła i wciąż rozwija wiedzę i umiejętności z zakresu medycyny estetycznej Uczestniczyła w kursach i szkoleniach dotyczących stosowania toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego, osocza bogatopłytkowego, a także hydroksyapatytu wapnia organizowanych przez Centrum Szkoleniowe Medycyny Estetycznej Ollie w Warszawie oraz Polski Instytut Medycyny i Kosmetologii we Wrocławiu. Ponadto odbyła szkolenie w Londynie z metody naturalnego wypełniania ust NLL z uwzględnieniem anatomii ust oraz modelowania twarzy Facial Reshaping, które przy zastosowaniu niewielkich ilości kwasu hialuronowego przywracają świeży i promienny wygląd twarzy. W Sky Clinic wykonuje zabiegi mezoterapii cienkoigłowej twarzy, szyi i dekoltu, dłoni czy owłosionej skóry głowy, dające efekt rewitalizacji, odnowy i odświeżenia skóry. Ponadto oferuje zabiegi wygładzające zmarszczki z zastosowaniem toksyny botulinowej oraz wypełnienia kwasem hialuronowym, takie jak: modelowanie ust NLL (Nonsurgical Lip Lift) oraz modelowanie twarzy (Facial Reshaping). W swojej pracy koncentruje się na osiąganiu naturalnego, delikatnego efektu estetycznego. Medycyna estetyczna według niej powinna służyć subtelnej poprawie wyglądu, zahamowaniu procesów starzenia, a przy tym znaczącej poprawie samopoczucia i samooceny. Wyznaje zasadę „mniej znaczy więcej” (less is more). Pożądane efekty osiąga stopniowo, dając pacjentom przestrzeń na samodzielne pokonywanie własnych barier oraz ujrzenie i akceptację siebie w nowej odsłonie. Dr Muszalska jest osobą otwartą i życzliwą, cierpliwie słuchającą swoich pacjentów, podążającą za ich potrzebami. Wspiera pacjentów oferując rozwiązania dające najlepsze efekty terapeutyczne, dopasowane do ich indywidualnych potrzeb.

Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jest lekarzem w trakcie specjalizacji z otolaryngologii, zdobywając doświadczenie kliniczne i chirurgiczne w leczeniu schorzeń uszu, nosa, gardła i krtani. Ponadto obroniła pracę doktorską z zakresu otolaryngologii, zdobywając stopień doktora nauk medycznych. W Sky Clinic dr Muszalska konsultuje pacjentów z problemami laryngologicznymi. Wykonuje laserowe zabiegi laryngologiczne u pacjentów z problemem chrapania, halitozy (nieświeżego oddechu) oraz nawracającymi krwawieniami z nosa. Dr Muszalska podczas wizyty dba o wyczerpujące odpowiedzi na wszelkie pytania, rozwianie wątpliwości, a także prawidłową kwalifikację do zabiegów. Ponadto dokłada wszelkich starań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa, komfortu podczas zabiegów i przyjaznej atmosfery w trakcie pobytu w klinice.

Dr Katarzyna Kołaczyk

Specjalista chirurg, lekarz medycyny estetycznej

Absolwentka Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Przeszła szkolenie specjalizacyjne w oddziale Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu.  Chirurgia i medycyna estetyczna to jej największe pasje. Stale rozwija swoje umiejętności w zakresie medycyny estetycznej, uczestnicząc w kursach doskonalących prowadzonych przez Fenice Europejskie Centrum Szkoleniowe Anti-Agingim.prof.PasqualeMotolese oraz Europejskie Cenrum Lekarzy Estetycznych w Warszawie. Obecnie pracuje jako chirurg i lekarz medycyny estetycznej. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging oraz adeptką Podyplomowej Szkoły Medycyna Estetycznej. W swojej praktyce stawia na holistycznie podejście do problemów, z którymi zgłaszają się  pacjenci. Wyznaje zasadę „w zdrowym ciele, zdrowy duch”.

Katarzyna Kołaczyk

Mgr Ewelina

Magister Pielęgniarstwa

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu na Wydziale Nauk o Zdrowiu. W trakcie studiów rozwijała swoje umiejętności i zdobywała doświadczenie w różnych renomowanych placówkach medycznych we Wrocławiu, ucząc się od najlepszych. Stale podnosi swoje kwalifikacje poprzez aktywne uczestnictwo w certyfikowanych szkoleniach i kursach z zakresu pielęgniarstwa i medycyny estetycznej. Posiada międzynarodowy certyfikat uprawniający do wykonywania transplantacji włosów metodą FUE Artas. W pracy najważniejsze są dla niej atmosfera, profesjonalizm, bezpieczeństwo oraz zadowolenie pacjenta, które sprawia jej największą satysfakcję zawodową. Pacjenci mogą liczyć na jej ciepłe usposobienie, które jest niezwykle ważne przy tak stresujących procedurach jak transplantacja włosów czy nawet diagnostyczne pobieranie krwi.

Mgr Aleksandra Nowicka

Kosmetolog, trycholog

To absolwentka kosmetologii na Wyższej Szkole Fizjoterapii we Wrocławiu i Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu. Specjalizacja, którą wybrała jako dalszy rozwój swojej kariery jest trychologia czyli dziedzina zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem wszelakich schorzeń dotyczących zarówno skóry głowy jak i samych włosów. Wiedza, którą jako kosmetolog dotychczas zdobyła pozwala na profesjonalne podejście do każdego odosobnionego przypadku. W wolnych chwilach uwielbia podróżować i zwiedzać odległe miejsca. Poznawać zakątki świata oraz odkrywać nowe smaki związane z tradycją i kulturą danego miejsca. Jej numerem jeden jest Portugalia i gorący temperament tutejszej ludności.

Joanna Nowicka
Natalia Koryga

Mgr Natalia Koryga

kosmetolog

Absolwentka Niepublicznej Szkoły Medycznej we Wrocławiu na kierunku Kosmetologia.

Specjalizuje się przede wszystkim w zabiegach z zakresu modelowania sylwetki, laseroterapii, mezoterapii igłowej w profilaktyce anti-aging oraz wykorzystywaniu zaawansowanych metod i urządzeń medycznych w niwelowaniu objawów starzenia skóry.
Stale podnosi swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach oraz konferencjach naukowych.
Indywidualnie i z pełnym profesjonalizmem podchodzi do problemów każdego pacjenta w taki sposób by zapewnić skuteczną i bezpieczną terapie oraz pielęgnację skóry podczas zabiegów.

W swoją pracę wkłada nie tylko maksimum zaangażowania, ale również całe swoje serce. Takie podejście przekłada się na rezultaty, a co za tym idzie – zadowolenie pacjentów. Zajmuje się dolegliwościami trapiącymi nie tylko dorosłych, ale też i dzieci oraz młodzież.

Klaudia Parzyjagła

Trycholog

Trycholog, Menager do spraw sprzedaży i PR, absolwentka wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywieniu.
Jej cel w pracy to powrót do estetycznego wyglądu włosów, który poprawia komfort życia pacjentów. Przeprowadza konsultacje do przeszczepu włosów metodami FUE ARTAS oraz FUE MANUAL. Zwolenniczka wykorzystania zaawansowanej technologii w przeszczepie włosów oraz kuracjach wzmacniających włos.
Na co dzień współpracuję z zespołem medycznym, dzięki temu kuracje są indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjentów.
Podczas konsultacji trychologicznych wykonuje badanie włosów, które pozwala na dogłębną analizę i ocenę. Podczas konsultacji ustala zakres zabiegu transplantacji włosów, który może odbyć się w przyszłości.

Prywatnie zwolenniczka zdrowego stylu życia, interesująca się dietetyką, architekturą oraz sztuką.

Klaudia Parzyjagła